Poznań: Drogie komputery i komisja antymobbingowa w ZKZL

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Błażej Dąbkowski

Poznań: Drogie komputery i komisja antymobbingowa w ZKZL

Błażej Dąbkowski

Po aferze mailowej, która rozpoczęła się w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych i odejściu Agnieszki Pachciarz ze stanowiska wiceprezydenta Poznania w 2015 roku, funkcjonowanie działu informatyków w spółce znów może budzić wątpliwości.

Po opublikowaniu treści korespondencji między ówczesną wiceprezydent Agnieszką Pachciarz i prezesem ZKZL Pawłem Augustynem doszło do politycznego trzęsienia ziemi w Poznaniu. Obydwoje odeszli, a szef rady nadzorczej spółki - Bartosz Guss zapowiedział kontrolę struktury organizacyjnej ZKZL. Pracę stracili dyrektorzy i pracownicy miejskiej spółki, w tym szef informatyków. – To wyraz nieufności, po tym jak z komputera Augustyna wykradziono maile. Najprawdopodobniej nie zrobił tego żaden haker, tylko ktoś skorzystał z nieobecności byłego prezesa w gabinecie i wydrukował korespondencję z Agnieszką Pachciarz i Mirosławem Kruszyńskim i podrzucił radnemu Lewandowskiemu – tłumaczył nam po aferze jeden z pracowników ZKZL. Choć do działu informatyki zatrudniono zupełnie nowe osoby, jego działanie może budzić pytania i wątpliwości.

Mobbing w spółce?

– Wszystko zaczęło się od konfliktu między informatykiem zatrudnionym przez poprzedniego prezesa Pawła Kaczmarka i aktualnym kierownikiem działu, który jest byłym działaczem SLD i pracował w Witarze. Kiedy pojawiły się oskarżenia o mobbing, zaczęto roztaczać nad nim parasol ochronny – opowiada nam jeden z pracowników spółki.

Jak udało się nam ustalić, komisja antymobbingowa została powołana po skardze informatyka na kierownika działu pod koniec maja.

W dalszej części tekstu:

 • Czy według komisji doszło do mobbingu?
 • Czy ZKZL przepłaciło kupują stare komputery?
 • Komentarz.
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.