Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Czyściciele kamienic trafią do więzienia? "Ta sprawa pokazała, że można się bronić przeciwko takim działaniom"

Czytaj dalej
Fot. Norbert Kowalski
Norbert Kowalski

Poznań: Czyściciele kamienic trafią do więzienia? "Ta sprawa pokazała, że można się bronić przeciwko takim działaniom"

Norbert Kowalski

Nadal nie wiadomo, czy czyściciele kamienic na pewno trafią do więzienia. Chociaż w czwartek odbyła się pierwsza rozprawa apelacyjna, na wyrok w sprawie Piotra Ś., Pawła Ż. i Adriana W., którzy są oskarżeni o nękanie lokatorów, trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dwa lata więzienia bezwzględnego dla Piotra Ś., rok dla Pawła Ż. oraz dziesięć miesięcy dla Adriana W. – takie wyroki w kwietniu 2018 roku usłyszeli „czyściciele” kamienic. Ich sprawa była jedną z najgłośniejszych w Wielkopolsce i ciągnęła się od kilku lat.

Czytaj też: Poznań: "Czyściciele kamienic" skazani na więzienie. "Zmienili życie lokatorów w piekło"

Proces Piotra Ś., Pawła Ż. i Adriana W. rozpoczął się bowiem w czerwcu 2013 roku. Dwaj pierwsi oskarżeni mieli nękać lokatorów kamienic przy ul. Długiej, Stolarskiej, Piaskowej i Niegolewskich. Z kolei Adrian W. miał nękać mieszkańców „jedynie” kamienicy przy ul. Niegolewskich.

Podczas procesu przesłuchano ponad 100 świadków. Ponad 50 z nich to mieszkańcy pokrzywdzeni przez oskarżonych. W końcu, po prawie pięciu latach, mężczyźni zostali uznani winnymi i skazani. Sędzia Magdalena Adamiec nie miała wątpliwości, że nękali lokatorów.

– Zaczynając od środków dziecinnych takich jak zaklejanie zamków, czy pukanie do drzwi, aż po zalewanie mieszkań, czy podrzucanie robactwa. To są już metody barbarzyńskie

– mówiła sędzia Adamiec.

Od wyroku odwołali się obrońcy oskarżonych. W czwartek w poznańskim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa apelacyjna.

Jak jest linia obrony oskarżonych czyścicieli kamienic? Czy skazano ich w wyniku nagonki mediów? Jak na obronę oskarzonych zareagował sąd? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.