Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Budowa nowego szpitala ważniejsza niż siedliska ptaków?

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Marta Danielewicz, Błażej Dąbkowski

Poznań: Budowa nowego szpitala ważniejsza niż siedliska ptaków?

Marta Danielewicz, Błażej Dąbkowski

Przyrodnicy obawiają się, że szpital kliniczny w Poznaniu powstanie w miejscu, gdzie siedliska mają chronione gatunki ptaków. Ekspertyzę zlecono naukowcowi, który napisał raport dla inwestora, który buduje zamek w Stobnicy.

Dr hab. Tadeusz Mizera to ceniony w świecie nauki ornitolog. Pracuje w Instytucie Zoologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Zajmuje się głównie problemami drapieżników, przede wszystkim ptaków szponiastych.

O dr. hab. Tadeuszu Mizerze stało się głośno w 2018 roku z innego powodu. Widnieje on jako jeden z autorów kontrowersyjnego raportu oddziaływania na środowisko (korzystnego dla inwestora) dla wzbudzającej liczne emocje inwestycji w Stobnicy, zwanej zamkiem, która pnie się w górę na granicy z Puszczą Notecką, na obszarze chronionym Natura 2000.

Dodatkowo stawiane mu były zarzuty przez innych naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Chodziło o uśpienie wilków w Stacji Doświadczalnej UP w Stobnicy. Dziś teren Stacji należy do inwestorów budujących zamek. Pomimo tego dr hab. Mizera wciąż jest aktywny na wielu polach. To między innymi on przygotował ekspertyzę ornitologiczno-chiropterologiczną dla Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego pod budowę pierwszego etapu Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Dodatkowo nieformalnie doradza politykom PO w kwestiach związanych z zoo.

Ekspertyza ta została przedstawiona prezydentowi Poznania – Jackowi Jaśkowiakowi. Trafiła także w ręce społeczników z Grunwaldu, którzy mają sporo zastrzeżeń w związku z powstającym kompleksem leczniczym.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Danielewicz, Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.