Poznań: Budowa nowego schroniska dla zwierząt zagrożona?

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja
BLD

Poznań: Budowa nowego schroniska dla zwierząt zagrożona?

BLD

W połowie czerwca unieważniono przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt, które miało powstać przy ul. Kobylepole. Dziś nie wiadomo kiedy obiekt powstanie.

Choć o potrzebie powstania nowego schroniska dla zwierząt mówi się już od 2013 r., po pięciu latach nadal nie wiadomo, kiedy ono powstanie. Zgodnie z zamysłem magistratu i władz Poznania schronisko miało powstać na działce przy ul. Kobylepole. Na 8 hektarach zapowiadano utworzenie hotelu dla zwierząt, centrum szkolenia psów, kliniki weterynaryjnej, a kołem zamachowym, mającym przynosić zyski, miała być spopielarnia.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbyło się w listopadzie 2013 r. , wtedy też przedstawiono wizualizację obiektu mającego pomieścić ok. 300 zwierząt i po raz pierwszy usłyszano o obawach mieszkańców. Rozpoczęły się protesty. Po zmianie władzy prezydent Jacek Jaśkowiak przyznał, iż wskazane w poprzedniej kadencji rozwiązania nie są właściwe, obiecał też szukać alternatywy. Ale ostatecznie jej nie znaleziono - lokalizacja pozostała, choć ostatecznie schronisko miało się pomieścić na nieco mniejszym obszarze - 5 ha.

Mimo oporu mieszkańców Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych ponad dwa lata temu przewidywał, że obiekt zostanie oddany w 2018 r. Tak się nie stało, bowiem dopiero w marcu rozpoczęła się procedura przetargowa na budowę kompleksu. Prace nad stworzeniem obiektu miały potrwać ok. 2 lata koszt inwestycji, finansowanej w całości z budżetu Poznania oszacowano na prawie 30 mln zł.

W dalszej części tekstu:

 • Dlaczego unieważniono przetarg?
 • Z czego wynikają problemy z realizacją inwestycji?
 • Kiedy zostanie rozpisany kolejny przetarg?
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
BLD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.