Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poznań: Adwokat skazany za oszukanie swojego klienta nie stawił się w sądzie, ponieważ według obrońcy jest pod opieką psychiatry

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Cezary Hurysz

Poznań: Adwokat skazany za oszukanie swojego klienta nie stawił się w sądzie, ponieważ według obrońcy jest pod opieką psychiatry

Cezary Hurysz

Jakub B., adwokat skazany w pierwszej instancji za oszustwo swojego klienta, w zeszłym roku odwołał się od wyroku sądu. Na rozprawę apelacyjną się jednak nie stawił, ponieważ - według swojego obrońcy - jest pod opieką psychiatry. Obrońca złożył więc wniosek o odroczenie rozprawy.

Przypomnijmy, że na początku 2017 roku ujawniliśmy aferę związaną z oszukanym na 3 miliony złotych biznesmenem, Grzegorzem Kozłowskim.

W publikacjach wskazywaliśmy na wątpliwe działania prawnika, Jakuba B. Adwokat pomagał swojemu klientowi, Grzegorzowi Kozłowskiemu, sprzedać drogocenne grunty pod budowę marketu. Ostatecznie biznesmen na całej transakcji stracił około 3 milionów złotych.

Po naszych publikacjach śledztwo zostało przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która zdecydowała się postawić zarzuty Jakubowi B. oraz jego małżonce Annie B. (również jest prawnikiem).

W listopadzie zeszłego roku Jakub B. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za oszukanie biznesmena i grzywnę w wysokości 15 tys. zł. Jego żonę skazano na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości 15 tys. zł. Ponadto sąd zobowiązał Jakuba B. i Annę B. do naprawienia reszty szkody na rzecz Grzegorza Kozłowskiego, czyli zapłaty jeszcze 950 tys. zł.

Skazany nie przychodzi na rozprawę

Jakub B. odwołał się od wyroku, a o dalszych losach skazanego miał zdecydować sąd apelacyjny. Skazany jednak nie stawił się 11 października w sądzie.

- Wnoszę o odroczenie rozprawy. Mój klient jest pod opieką psychiatry do 18 października

- mówił obrońca Jakuba B.

Nie potrafił jednak wskazać nazwiska psychiatry. Na pytania sądu o to, gdzie przebywa Jakub B. oraz czy posiada prawo jazdy, obrońca również nie był w stanie odpowiedzieć.

Jak sąd ocenił wniosek obrońcy Jakuba B.? Co dalej z jego procesem? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 30% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Cezary Hurysz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.