Poznań: Adwokat skazany za oszukanie swojego klienta nie stawił się w sądzie, ponieważ według obrońcy jest pod opieką psychiatry

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Cezary Hurysz

Poznań: Adwokat skazany za oszukanie swojego klienta nie stawił się w sądzie, ponieważ według obrońcy jest pod opieką psychiatry

Cezary Hurysz

Jakub B., adwokat skazany w pierwszej instancji za oszustwo swojego klienta, w zeszłym roku odwołał się od wyroku sądu. Na rozprawę apelacyjną się jednak nie stawił, ponieważ - według swojego obrońcy - jest pod opieką psychiatry. Obrońca złożył więc wniosek o odroczenie rozprawy.

Przypomnijmy, że na początku 2017 roku ujawniliśmy aferę związaną z oszukanym na 3 miliony złotych biznesmenem, Grzegorzem Kozłowskim.

W publikacjach wskazywaliśmy na wątpliwe działania prawnika, Jakuba B. Adwokat pomagał swojemu klientowi, Grzegorzowi Kozłowskiemu, sprzedać drogocenne grunty pod budowę marketu. Ostatecznie biznesmen na całej transakcji stracił około 3 milionów złotych.

Po naszych publikacjach śledztwo zostało przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która zdecydowała się postawić zarzuty Jakubowi B. oraz jego małżonce Annie B. (również jest prawnikiem).

W listopadzie zeszłego roku Jakub B. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za oszukanie biznesmena i grzywnę w wysokości 15 tys. zł. Jego żonę skazano na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości 15 tys. zł. Ponadto sąd zobowiązał Jakuba B. i Annę B. do naprawienia reszty szkody na rzecz Grzegorza Kozłowskiego, czyli zapłaty jeszcze 950 tys. zł.

Skazany nie przychodzi na rozprawę

Jakub B. odwołał się od wyroku, a o dalszych losach skazanego miał zdecydować sąd apelacyjny. Skazany jednak nie stawił się 11 października w sądzie.

- Wnoszę o odroczenie rozprawy. Mój klient jest pod opieką psychiatry do 18 października

- mówił obrońca Jakuba B.

Nie potrafił jednak wskazać nazwiska psychiatry. Na pytania sądu o to, gdzie przebywa Jakub B. oraz czy posiada prawo jazdy, obrońca również nie był w stanie odpowiedzieć.

Jak sąd ocenił wniosek obrońcy Jakuba B.? Co dalej z jego procesem? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 30% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Cezary Hurysz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.