Powidz: Wojsko i rząd zainwestują w gminę. Wszystko przez rozbudowę bazy dla wojsk USA

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Mikołaj Woźniak

Powidz: Wojsko i rząd zainwestują w gminę. Wszystko przez rozbudowę bazy dla wojsk USA

Mikołaj Woźniak

Nowa oczyszczalnia ścieków, drogi i sieć gazowa - na takie inwestycje może liczyć gmina Powidz. Wszystko w związku z rozbudową bazy wojskowej, w której stacjonuje amerykańskie wojsko. Wykonanie inwestycji może zająć do trzech lat.

Są już konkretne obietnice inwestycji w gminę Powidz. Zobowiązał się do nich rząd i wojsko. Dla mieszkańców są one niezbędne, żeby trwająca rozbudowa bazy wojskowej, w której stacjonuje wojsko USA, nie skomplikowała im codziennego życia.

Czytaj też: Armia USA w Polsce: Kontrakty wojskowe nie dla polskich firm. Wygrywają firmy z Alaski czy Bułgarii. Dlaczego? [WYWIAD]

Przypomnijmy, że w marcu tego roku, kilkukrotnie pisaliśmy na łamach „Głosu” o obecności U.S. Army w Wielkopolsce. Cykl zaczęliśmy opisując trwającą wycinkę lasu w gminie Powidz. Trwa ona od zeszłego roku, a do końca tego roku, wycięte ma zostać ponad 100 hektarów cennych przyrodniczo lasów. Wiele z nich leży na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000.

Mieszkańcy i władze gminy obawiali się więc wpływu wycinki na środowisko. Niepokoiła ich także zwiększona obsada bazy (obecnie żołnierzy U.S. Army jest około tysiąca, ma być dwa razy więcej) i brak jakichkolwiek konkretnych obietnic inwestycji. Choćby w rozjeżdżane drogi czy działającą na granicy wytrzymałości - kanalizację.

Teraz dotarły do nas informacje, o konkretnych, planowanych inwestycjach, wspieranych przez pieniądze rządu i wojska.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.