Powiat poznański rozbuduje 100-letnią szkołę. Uczniowie nauczą się w niej... profesjonalnego ścielenia łóżka w hotelu

Czytaj dalej
Fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Bogna Kisiel

Powiat poznański rozbuduje 100-letnią szkołę. Uczniowie nauczą się w niej... profesjonalnego ścielenia łóżka w hotelu

Bogna Kisiel

Rozpoczęła się rozbudowa szkoły w Murowanej Goślinie, należącej do Zespołu Szkół w Bolechowie. Prace potrwają blisko dwa lata. Powiat poznański przeznaczył na prace budowlane i wyposażenie placówki 15 milionów złotych. W zmodernizowanej i rozbudowanej szkole powstaną między innymi pracownie językowe i komputerowe czy treningowy pokój, w którym przyszli hotelarze będą uczyć się profesjonalnego ścielenia łóżek.

W ramach Zespołu Szkół w Bolechowie funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum, kształcące w zawodach logistyk i informatyk, natomiast w Murowanej Goślinie – Technikum (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa) i Szkoła Branżowa I Stopnia (dawniej zawodówka), w której poza klasami rzemieślniczymi jest także klasa patronacka Solarisa (monter mechatronik).

 • Ile będzie kosztowała przebudowa placówki?
 • Jakie nowe sale znajdą się w budynku szkoły?
 • Jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania będzie miała szkoła w Murowanej Goślinie?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.