Powiat lipnowski nie wejdzie do spółki, bo władze mają inne plany

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Małgorzata Goździalska

Powiat lipnowski nie wejdzie do spółki, bo władze mają inne plany

Małgorzata Goździalska

Przygotowania do utworzenia własnego zakładu transportu nabierają tempa. Co na to Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy?

Projekt uchwały w sprawie utworzenia Samorządowego Zakładu Transportu Publicznego gotowy! 9 marca - sesja rady powiatu. - Mam nadzieję, że radni podejmą uchwałę - mówi starosta Krzysztof Baranowski.

Jeśli uchwała w sprawie utworzenia własnego zakładu zostanie podjęta, to kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu w sprawie zakupu autobusów. Wiadomo już, że siedziba przyszłego Samorządowego Zakładu Transportu Publicznego będzie znajdować się w Skępem. Bo wolne pomieszczenia są w internacie.

Plany są takie, że mieszkańcy będą mogli korzystać z usług Samorządowego Zakładu Transportu Publicznego nie wcześniej niż 1 stycznia 2017 roku.

Co będzie z Kujawsko-Pomorskim Transportem Samochodowym we Włocławku, gdy działalność na terenie powiatu lipnowskiego rozpocznie Samorządowy Zakład Transportu Publicznego? O komentarz poprosiliśmy Tomasza Fica, prezesa KPTS we Włocławku.

- Realizacja zamierzeń powiatu w zakresie utworzenia własnego podmiotu w sposób naturalny spowoduje wycofanie się KPTS z lokalnego rynku, a co za tym idzie znaczną redukcję oddziału w Lipnie- twierdzi prezes KPTS. - Należy jednak pamiętać, iż utworzenie przez powiat własnego zakładu budżetowego, który będzie świadczyć usługi w zakresie transportu publicznego na jego terenie, stanowi samodzielną i niezależną decyzję gwarantowaną przepisami prawa.

Tomasz Fic podkreśla, że do Starostwa Powiatowego w Lipnie, podobnie jak do innych samorządów, na terenie których Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy prowadzi działalność przewozową, skierowana została ze strony właściciela, jakim jest województwo kujawsko-pomorskie, propozycja przystąpienia do spółki. - Aktualnie prowadzone są rozmowy z poszczególnymi samorządami - dodaje. - Również ze starostą lip-nowskim odbyło się spotkanie.

Co w sytuacji, gdy trwają przygotowania do utworzenia własnego zakładu, o propozycji utworzenia spółki sądzi Krzysztof Baranowski? - Mnie już ta propozycja nie interesuje - odpowiada starosta.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.