Powiat chodzieski: Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży

Czytaj dalej
red

Powiat chodzieski: Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży

red

Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży to zespół placówek, w którym uczniowie szkół branżowych I stopnia, technikum i szkół policealnych mogą odbywać praktyczną naukę zawodu.

Ponadto CEZ prowadzi szkolenia i kursy zawodowe, umożliwiające podnoszenie i zdobywanie nowych kwalifikacji osobom dorosłym.

Powiat chodzieski: Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży

CEZ posiada nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, ale też doświadczoną kadrę i doskonałą bazę do nauczania. Do dyspozycji uczniów, poza pracownią gastronomiczną, są pracownia fryzjerska, elektryczna, krawiecka, samochodowa, pracownia łączenia metali i pracownia obróbki metali.

Rok 2019 jest rokiem jubileuszowym dla szkolnictwa zawodowego w Chodzieży - to już jego 100-lecie! Powiat chodzieski prowadzi dwie szkoły kształcące „zawodowców”: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach.

W 2018 r. w Chodzieży odbyła się Noc Zawodowców, czyli wydarzenie wzorowane na Nocy Naukowców, w trakcie którego uczniowie z

Powiat chodzieski: Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży

kilku powiatów uczestniczyli w pokazach i warsztatach związanych z nauką zawodów. Mogli m.in. zobaczyć, jak gotuje zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski Paweł Salamon.

W naszych szkołach nie tylko przekazujemy uczniom wiedzę, ale dbamy też o to, by mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Wśród absolwentów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży jest finalista Master Chefa Mateusz Krojenka oraz zwycięzca programu „Mam Talent!” Jakub Herfort.

red

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.