Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Poseł - lekarz Krzysztof Ostrowski wypowiedział się przeciwko obowiązkowi szczepień. Zajęła się nim Wielkopolska Izba Lekarska

Czytaj dalej
Fot. Gniezno.NaszeMiasto.pl
Marta Żbikowska

Poseł - lekarz Krzysztof Ostrowski wypowiedział się przeciwko obowiązkowi szczepień. Zajęła się nim Wielkopolska Izba Lekarska

Marta Żbikowska

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej wszczął postępowanie wyjaśniające wobec posła Krzysztofa Ostrowskiego, lekarza i członka WIL, który głosował za przyjęciem projektu ustawy znoszącej obowiązek szczepień.

- Istotą sprawy w przypadku tego postępowania nie jest to, w jaki sposób pan Krzysztof Ostrowski głosował w przypadku projektu ustawy o dobrowolności szczepień

- zaznacza Artur de Rosier, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu. - Chodzi o wcześniejsze wypowiedzi posła, w których mogło dojść do propagowania postaw antyzdrowotnych.

Czytaj też: Lekarka krytykowała szczepienia. Musi ponieść karę

Czy tak rzeczywiście było, ma ustalić w trakcie postępowania rzecznik odpowiedzialności zawodowej WIL. Dopiero po zebraniu dowodów stwierdzi, czy w przypadku Krzysztofa Ostrowskiego doszło do przewinienia.

Krzysztof Ostrowski to lekarz z Gniezna, który w 2015 roku uzyskał mandat poselski z okręgu konińskiego. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej sprawował funkcję starosty gnieźnieńskiego. Jako lekarz jest członkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, której rzecznik odpowiedzialności zawodowej wszczął wobec niego postępowanie wyjaśniające.

Czytaj też: Czy dzieci bez szczepień nie pójdą do szkoły?

- Takie przypadki nie zdarzają się często, ale reagujemy za każdym razem, gdy istnieje podejrzenie głoszenia przez lekarzy tez niezgodnych z wiedzą medyczną, ja sam przez osiem lat pełniłem funkcję okręgowego rzecznika i pamiętam dwie takie sprawy

- mówi Artur de Rosier. - W tym przypadku mamy do czynienia z postępowaniem wyjaśniającym, czyli jeszcze nic nie zostało przesądzone.

Jak poseł tłumaczył swoje głosowanie? Co o ustawie znoszącej zakaz szczepień sądzi minister zdrowia i prezes Naczelnej izby Lekarskiej? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Żbikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.