Poseł Jacek Tomczak wykluczony z PO. Będzie się odwoływał?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Mikołaj Woźniak

Poseł Jacek Tomczak wykluczony z PO. Będzie się odwoływał?

Mikołaj Woźniak

Po głosowaniach dotyczących ustaw aborcyjnych w PO i Nowoczesnej rozpętała się burza. Ma ona konsekwencje także dla poznańskich posłów.

- Decyzją zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, poseł Jacek Tomczak został wykluczony z klubu

- poinformował nas w czwartek około godz. 14 Rafał Grupiński, poznański poseł PO i szef partii w regionie. Z okręgu poznańskiego pochodzi także Tomczak. Wraz z nim wyrzuceni zostali Marek Biernacki i Joanna Fabisiak.

Ta trójka w środę wieczorem zagłosowała wbrew partyjnej dyscyplinie za odrzuceniem projektu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Chwilę później zagłosowali za dalszymi pracami nad projektem Zatrzymaj Aborcję, który ma zaostrzyć przepisy. Przed zebraniem zarządu Grupiński mówił, że jest bardzo krytyczny wobec takiego postępowania posłów, a co do posła Jacka Tomczaka jego cierpliwość się wyczerpała.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.