Porwanie Jarosława Ziętary: Proces Ryby i Lali, byłych ochroniarzy z Elektromisu, rozpocznie się w styczniu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Łukasz Cieśla

Porwanie Jarosława Ziętary: Proces Ryby i Lali, byłych ochroniarzy z Elektromisu, rozpocznie się w styczniu

Łukasz Cieśla

Proces Mirosława R., ps. "Ryba" oraz Dariusza L., ps. "Lala", oskarżonych o porwanie i pomoc w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary, rozpocznie się 8 stycznia. Dwaj byli ochroniarze Elektromisu, zdaniem prokuratury, 1 września 1992 roku uprowadzili dziennikarza "Gazeta Poznańskiej" spod kamienicy przy ul. Kolejowej w Poznaniu.

W poznańskim Sądzie Okręgowym odbyło się w poniedziałek posiedzenie organizacyjne dotyczące procesu Mirosława R., ps. Ryba oraz Dariusza L., ps. Lala. Byli ochroniarze Elektromisu są oskarżeni o porwanie dziennikarza Jarosława

Styczeń 2016 r., proces Aleksandra Gawronika oskarżonego o podżeganie do zabójstwa dziennikarza. Dariusz L., ps. "Lala", zeznaje jako
Reprodukcja Krzysztof M. Kaźmierczak "Ryba" i "Lala" w okresie PRL trafili do ZOMO, potem znaleźli się w policyjnej Kompanii Antyterrorystycznej. Z policji odeszli do Elektromisu.

Ziętary. Sąd, wspólnie z prokuraturą i obrońcami oskarżonych, ustalał kalendarz procesu. Posiedzenie miało wyłączoną jawność, sąd wyprosił dziennikarzy z sali.

Wiadomo, że pierwsza rozprawa odbędzie się 8 stycznia 2019 roku, kolejna 22 stycznia. Wyznaczono również terminy następnych rozpraw, aż do maja przyszłego roku. Każdego miesiąca mają być dwa terminy rozpraw. Najpierw zostaną przesłuchani dwaj oskarżeni, potem świadkowie, których jest 75.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.