Poparzeni Kawą Trzy będą mieli „łapkę” w nowosolskim porcie

Czytaj dalej
Fot. Maciej Stanik/Polska Press
Jakub Nowak

Poparzeni Kawą Trzy będą mieli „łapkę” w nowosolskim porcie

Jakub Nowak

Przygotowania do Święta Solan idą pełną parą. Jedna z gwiazd tegorocznej imprezy, Poparzeni Kawą Trzy, otrzyma swoje miejsce w alei sław.

Święto Solan zaplanowano w tym roku w dniach od 17 do 19 czerwca. Impreza odbędzie się oczywiście przy Alei Wolności, na placu, który pełni obecnie rolę parkingu, naprzeciwko Parku Krasnala.

Równolegle do organizacji święta, trwają także przygotowania do powiększenia nowosolskiej „alei gwiazd”. - Przygotowania do umieszczenia kolejnej „łapki” gwiazdy Święta Solan w naszym porcie weszły w decydującą fazę - przyznaje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak zdradza, w tym roku swój gipsowy odlew pozostawi frontman grupy Poparzeni Kawą Trzy, Romano.
Warto zaznaczyć, że nasza aleja, poza muzykami, którzy odwiedzili Nową Sól podczas Święta Solan, zawiera przede wszystkim „odciski” rąk znanych mieszkańców, osób wywodzących się właśnie z naszego miasta (są to m.in. Magdalena Różdżka czy Józef Młynarczyk).

A my przypominamy przy okazji, „rozkład jazdy” tegorocznej imprezy. I tak: piątek (17 czerwca) minie nam przy dźwiękach muzyki disco polo. - Zaplanowaliśmy występy zespołów Classic i Czadoman. W sobotę wystąpi Ewelina Flinta oraz Dawid Kwiatkowski. A w niedzielę rozkołysze nas Mrozu oraz Poparzeni Kawą Trzy - opisuje nam Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. Warto zaznaczyć, że także w tym roku nie zabraknie tradycyjnego i kolorowego korowodu, który zawsze rozpoczyna kilkudniowe święto. Przejdzie on przez ulice: Piłsudskiego, Moniuszki i Aleję Wolności aż do Parku Krasnala. Co roku inna jest tematyka korowodu, a także przebrań dzieci i młodzieży w nim uczestniczących.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.