Pomysł aby trzeźwej głowy? Osiedlowi radni mieliby wskazywać sklepy monopolowe, w których nie można sprzedawać nocą [Kronika bydgoska]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

Pomysł aby trzeźwej głowy? Osiedlowi radni mieliby wskazywać sklepy monopolowe, w których nie można sprzedawać nocą [Kronika bydgoska]

Jarosław Reszka

Dla przeciwdziałania alkoholizmowi prezydentowi Bydgoszczy i radnym udało się zrobić coś i… nie zrobić nic zarazem. Po ostatniej sesji w ratuszu poszła w świat wieść, że liczba punktów sprzedaży procentów w mieście zmniejszyła się o około tysiąc. Gdy jednak ktoś zadał sobie trud, by dłużej skupić uwagę na tym temacie, w nagrodę dowiadywał się, że status quo został utrzymany.

Nikt w wyniku decyzji radnych koncesji nie straci, a i jakiś zapas pozostanie dla tych, którym dopiero marzy się dobry zarobek na ludzkich słabościach.

Nie będę tu napominał i kwękał niczym kwakier, bo sam miewam chwile słabości. Jedna rzecz mnie w kunktatorstwie radnych zniesmaczyła. To brak odwagi do przejęcia inicjatywy i likwidacji części sklepów prowadzących nocną sprzedaż trunków. Części sklepów – podkreślam – bo chyba nikt trzeźwo myślący nie domaga się całkowitego zakazu sprzedaży po godzinie 22 czy 23.

w dalszej części felietonu o między innymi o złotych czasach melin...

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.