Pomóż w zbiórce na leczenie Aleksa Jutrzenki. Spotkaj się z Peją i Kasią Bujakiewicz

Czytaj dalej
Fot. Pejaslumsattack/YouTube
Nicole Młodziejewska

Pomóż w zbiórce na leczenie Aleksa Jutrzenki. Spotkaj się z Peją i Kasią Bujakiewicz

Nicole Młodziejewska

5-miesięczny Alex Jutrzenka choruje na SMA typu 1. By jego życie stało się lepsze, potrzeba aż 9 mln zł na terapię genową, która dostępna jest w Stanach Zjednoczonych. Na portalu Siepomaga trwa zbiórka, w której do tej pory udało się zebrać ponad 3 mln zł. To jednak wciąż zbyt mało. Dlatego w pomoc Aleksowi i jego rodzicom włączają się poznańscy artyści - aktorka Katarzyna Bujakiewicz i raper Peja, którzy zapraszają do licytowania spotkania z nimi.

Katarzyna Bujakiewicz i Ryszard "Peja" Andrzejewski, poznańscy artyści, którzy znani są ze swego zaangażowania w rozmaite akcje charytatywne, wystawiają na aukcję dla Alexa samych siebie.

Artyści nagrali film, w którym zachęcają do wylicytowania spotkania z nimi.

- To może być kolacja, albo - jak ktoś nie może - śniadanie. Jestem dyspozycyjna - mówi na nagraniu Katarzyna Bujakiewicz.

Jak mówią sami artyści, licytacje są dwie. Tym samym chętni mogą licytować osobne spotkania - z aktorką lub z raperem. Jednak nie wykluczają oni również wspólnego spotkania.

Czytaj też: Trwa zbiórka na Aleksa Jutrzenkę z SMA - zebrano już ponad 3 mln zł, ale to wciąż za mało w największej zbiórce fundacji Siepomaga.pl

- Możemy doprowadzić do tzw. podwójnej randki. Możemy przyjść razem na to spotkanie i wtedy zapraszamy obie osoby, które wylicytują nasz udział w tym przedsięwzięciu - wyjaśnia Peja.

To jednak niejedyny sposób, w jaki poznańscy artyści chcą pomóc Aleksowi. Aktorka i raper rzucili wyzwanie innym znanym osobistościom, by poszli w ich ślady i również wystawili na licytację dla Aleksa spotkanie ze sobą.

Katarzyna Bujakiewicz nominowała do pomocy siatkarza Andrzeja Wronę i aktorkę Katarzynę Zielińską. Z kolei Ryszard "Peja" swoje wyzwanie rzucił w stronę aktorów - Borysa Szyca i Marty Żmudy-Trzebiatowskiej.

Małego Aleksa można wesprzeć wpłacając pieniądze za pomocą baneru umieszczonego poniżej lub bezpośrednio przez stronę zbiórki
KLIKAJĄC TUTAJ.

Sprawdź też: Największa zbiórka „Siepomaga”: 9 milonów złotych to cena, jaką rodzice muszą zapłacić za lepsze życie Alexa. Trwa zbiórka pieniędzy

Można również wziąć udział w innych licytacjach, z których dochód również zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Na aukcje wystawione są m. in. obrazy, pluszowe zabawki, sesję zdjęciową na Malcie, trening z trenerem personalnym, indywidualne konsultacje z dietetykiem, a nawet kilogram pierogów.

Wszystkie licytacje dostępne są na grupie na facebooku pod nazwą "Licytacje dla Alexa", którą można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ.

Nicole Młodziejewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.