Pomóż w zbiórce na leczenie Aleksa Jutrzenki. Spotkaj się z Peją i Kasią Bujakiewicz

Czytaj dalej
Fot. Pejaslumsattack/YouTube
Nicole Młodziejewska

Pomóż w zbiórce na leczenie Aleksa Jutrzenki. Spotkaj się z Peją i Kasią Bujakiewicz

Nicole Młodziejewska

5-miesięczny Alex Jutrzenka choruje na SMA typu 1. By jego życie stało się lepsze, potrzeba aż 9 mln zł na terapię genową, która dostępna jest w Stanach Zjednoczonych. Na portalu Siepomaga trwa zbiórka, w której do tej pory udało się zebrać ponad 3 mln zł. To jednak wciąż zbyt mało. Dlatego w pomoc Aleksowi i jego rodzicom włączają się poznańscy artyści - aktorka Katarzyna Bujakiewicz i raper Peja, którzy zapraszają do licytowania spotkania z nimi.

Katarzyna Bujakiewicz i Ryszard "Peja" Andrzejewski, poznańscy artyści, którzy znani są ze swego zaangażowania w rozmaite akcje charytatywne, wystawiają na aukcję dla Alexa samych siebie.

Artyści nagrali film, w którym zachęcają do wylicytowania spotkania z nimi.

- To może być kolacja, albo - jak ktoś nie może - śniadanie. Jestem dyspozycyjna - mówi na nagraniu Katarzyna Bujakiewicz.

Jak mówią sami artyści, licytacje są dwie. Tym samym chętni mogą licytować osobne spotkania - z aktorką lub z raperem. Jednak nie wykluczają oni również wspólnego spotkania.

Czytaj też: Trwa zbiórka na Aleksa Jutrzenkę z SMA - zebrano już ponad 3 mln zł, ale to wciąż za mało w największej zbiórce fundacji Siepomaga.pl

- Możemy doprowadzić do tzw. podwójnej randki. Możemy przyjść razem na to spotkanie i wtedy zapraszamy obie osoby, które wylicytują nasz udział w tym przedsięwzięciu - wyjaśnia Peja.

To jednak niejedyny sposób, w jaki poznańscy artyści chcą pomóc Aleksowi. Aktorka i raper rzucili wyzwanie innym znanym osobistościom, by poszli w ich ślady i również wystawili na licytację dla Aleksa spotkanie ze sobą.

Katarzyna Bujakiewicz nominowała do pomocy siatkarza Andrzeja Wronę i aktorkę Katarzynę Zielińską. Z kolei Ryszard "Peja" swoje wyzwanie rzucił w stronę aktorów - Borysa Szyca i Marty Żmudy-Trzebiatowskiej.

Małego Aleksa można wesprzeć wpłacając pieniądze za pomocą baneru umieszczonego poniżej lub bezpośrednio przez stronę zbiórki
KLIKAJĄC TUTAJ.

Sprawdź też: Największa zbiórka „Siepomaga”: 9 milonów złotych to cena, jaką rodzice muszą zapłacić za lepsze życie Alexa. Trwa zbiórka pieniędzy

Można również wziąć udział w innych licytacjach, z których dochód również zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Na aukcje wystawione są m. in. obrazy, pluszowe zabawki, sesję zdjęciową na Malcie, trening z trenerem personalnym, indywidualne konsultacje z dietetykiem, a nawet kilogram pierogów.

Wszystkie licytacje dostępne są na grupie na facebooku pod nazwą "Licytacje dla Alexa", którą można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ.

Nicole Młodziejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.