Pokazali 1050 lat chrześcijaństwa

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Pokazali 1050 lat chrześcijaństwa

Szymon Cieślak

W kościele św. Mikołaja w Żninie zainaugurowano obchody Chrztu Polski. Stało się tak podczas mszy, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy, a którą odprawił ks. proboszcz Piotr Gogolewski.

Uroczystość rozpoczęto od odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Potem przyszedł czas na występy. Swoje taneczne umiejętności pokazali m.in. przedszkolacy. Uczniowie Zespołu Publicznych Szkół pokazali z kolei spektakl „U źródeł Polski, u źródeł wiary“, który opowiadał o chrzcie Mieszka I, nastrojach, jakie panowały wtedy w kraju nad Wisłą, o tym, jak nasi pogańscy przodkowie traktowali wiarę chrześcijańską. Pokazano także przygotowania kard. Stefana Wyszyńskiego do tysięcznej rocznicy chrztu w 1966 roku.

O scenografię podczas przedstawienia zadbały uczennice: Hanna Brzuchalska, Aleksandra Furmaniak, Emilia Starczewska oraz Maja Wendland. Spektakl wyreżyserowały Joanna Superczyńska i Adrianna Wierska, która jest także autorką scenariusza.

W kościele wartę pełnili harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Wiceadmirała Józefa Unruga w Laskach Wielkich, a oprawą muzyczną zajęli się muzycy z Gąsawskiej Orkiestry Dętej.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.