Po przebudowie będzie trudniej zostawić auto na Jackowskiego

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Bogna Kisiel

Po przebudowie będzie trudniej zostawić auto na Jackowskiego

Bogna Kisiel

Ulica Jackowskiego w Poznaniu zostanie przebudowana. Prawdopodobnie w ciągu dwóch lat z ulicy zniknie część miejsc postojowych, powstaną szersze chodniki, rowerzyści będą jeździć pod prąd.

„Oddajcie nasze miejsca postojowe” – to jedno z haseł na transparentach, które na czerwcową sesję przynieśli mieszkańcy z ruchu „Otwarte Jeżyce”. Ponad 1,2 tys. osób podpisało się pod protestem przeciwko zmianom w organizacji ruchu na Słowackiego i innych jeżyckich ulicach.

– Zmiany wprowadzane są bez konsultacji – stwierdziła wtedy Katarzyna Ueberhan, przedsiębiorca z ul. Jackowskiego. – Wiem, że w przyszłym roku szykowana jest zmiana na Jackowskiego. Mam bardzo duże obawy.

Protestujący wysłali trzy pisma do prezydenta. Dopiero na ostatnie, z maja, otrzymali odpowiedź w sierpniu i dowiedzieli się, że zmiany są zgodne z przepisami. Nie bacząc na sprzeciwy, miasto kontynuuje ofensywę na Jeżycach. Teraz kolej na Jackowskiego.

W dalszej części artykułu:

 • Jak koniecznośc przebudowy komentuje ZDM?
 • Czy przebudowa utrudni mieszkańcom dotarcie do Starostwa Powiatowego?
 • Co o planowanych zmianach sądzą mieszkańcy?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.