Po przebudowie będzie trudniej zostawić auto na Jackowskiego

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Bogna Kisiel

Po przebudowie będzie trudniej zostawić auto na Jackowskiego

Bogna Kisiel

Ulica Jackowskiego w Poznaniu zostanie przebudowana. Prawdopodobnie w ciągu dwóch lat z ulicy zniknie część miejsc postojowych, powstaną szersze chodniki, rowerzyści będą jeździć pod prąd.

„Oddajcie nasze miejsca postojowe” – to jedno z haseł na transparentach, które na czerwcową sesję przynieśli mieszkańcy z ruchu „Otwarte Jeżyce”. Ponad 1,2 tys. osób podpisało się pod protestem przeciwko zmianom w organizacji ruchu na Słowackiego i innych jeżyckich ulicach.

– Zmiany wprowadzane są bez konsultacji – stwierdziła wtedy Katarzyna Ueberhan, przedsiębiorca z ul. Jackowskiego. – Wiem, że w przyszłym roku szykowana jest zmiana na Jackowskiego. Mam bardzo duże obawy.

Protestujący wysłali trzy pisma do prezydenta. Dopiero na ostatnie, z maja, otrzymali odpowiedź w sierpniu i dowiedzieli się, że zmiany są zgodne z przepisami. Nie bacząc na sprzeciwy, miasto kontynuuje ofensywę na Jeżycach. Teraz kolej na Jackowskiego.

W dalszej części artykułu:

 • Jak koniecznośc przebudowy komentuje ZDM?
 • Czy przebudowa utrudni mieszkańcom dotarcie do Starostwa Powiatowego?
 • Co o planowanych zmianach sądzą mieszkańcy?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.