Po orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego zakład przetwórstwa odpadów z plastiku szybko w Osielsku nie powstanie

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jarosław Reszka

Po orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego zakład przetwórstwa odpadów z plastiku szybko w Osielsku nie powstanie

Jarosław Reszka

SKO stwierdza, że wójt gminy Osielsko pochopnie podjął decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie to polega m.in. na budowie hali magazynowo-produkcyjnej i uruchomieniu linii do produkcji mieszanek tworzywowych i linii do przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych na trzech działkach w Osielsku.

Przypomnijmy, że „Express Bydgoski” jako pierwszy napisał o tej sprawie 1 czerwca tego roku. Rzecz dotyczy firmy Besspol, od wielu lat prowadzącej działalność gospodarczą przy Sokolej - niewielkiej, gruntowej uliczce w Osielsku, oddalonej ok. 200 metrów od stacji benzynowej, a niewiele więcej od dynamicznie rozbudowującego się osiedla domów jednorodzinnych.

Przeczytaj więcej o szczegółach planowanej inwestycji i podjętej decyzji.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.