Natalia Dyjas-Szatkowska

Po amputacji nogi można żyć! I to jeszcze z uśmiechem i wolą walki

Wiesław Białowąs z wózka inwalidzkiego przesiada się często na... rower. I jeździ po okolicy. - Jak mnie sąsiedzi zobaczyli, to pytali, czy mi magicznie Fot. Mariusz Kapała Wiesław Białowąs z wózka inwalidzkiego przesiada się często na... rower. I jeździ po okolicy. - Jak mnie sąsiedzi zobaczyli, to pytali, czy mi magicznie noga odrosła! - śmieje się mężczyzna
Natalia Dyjas-Szatkowska

Wiesław Białowąs przez chorobę musiał mieć amputowaną nogę. Mężczyzna jednak nie poddaje się tak łatwo. Mimo protezy... jeździ na rowerze. I to dwukołowym!

Rzadko zdarzają nam się takie miłe wiadomości. Skontaktowała się z nami Czytelniczka, która zdecydowała się przedstawić swojego bliskiego i jego niezwykłą codzienność. Ale wszystko od początku...

- Mój wujek mieszka w Nowogrodzie Bobrzańskim - informuje nasza Czytelniczka. - Jest niepełnosprawny. Do niedawna jeździł na wózku, miał amputowaną nogę. Kilka miesięcy temu dostał protezę nogi. Jego walka z chodzeniem była ciężka. Teraz jeździ na rowerze z wózkiem na przemian. Sama choruję na nogi i wiem, że wujek swoją postawą dodaje mi sił.

Czytaj więcej:

  • Po amputacji da się żyć. I nie musi to być życie smutne!
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.