Plewiska: Mieszkańcy skarżyli się na złodziei samochodów. Policja zareagowała po naszej publikacji

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Łukasz Cieśla

Plewiska: Mieszkańcy skarżyli się na złodziei samochodów. Policja zareagowała po naszej publikacji

Łukasz Cieśla

Mieszkańcy osiedla Słoneczne Tarasy w Plewiskach skarżyli się na bezkarnych złodziei samochodów i bezczynność policji. Jak mówił nam mieszkaniec Łukasz Walkowiak pod jego auta złodzieje robili ze 30 podejść, a policja radziła mu zakup „seicento w gazie”. Po naszej publikacji zareagowała policja. Na osiedlu pojawiło się znacznie więcej patroli, a mieszkańcy potwierdzają, że w końcu zrobiło się znacznie bezpieczniej.

- Dziękuję za waszą interwencję. Policja szybko zareagowała, jest u nas znacznie częściej, dzięki czemu zrobiło się bezpieczniej

– mówi Łukasz Walkowiak, jeden z mieszkańców osiedla Słoneczne Tarasy w Plewiskach.

O jego problemie oraz pozostałych mieszkańców pisaliśmy w październiku. Skarżyli się, że po osiedlu grasują bezkarni i bezczelni złodzieje. Nawet jeśli nie ukradną auta, wezmą na przykład lusterko. Sprzyjał im brak monitoringu, panujące na osiedlu ciemności oraz, zdaniem mieszkańców, bierność policji. Walkowiakowi, który jeździ droższymi samochodami, policja miała poradzić zakup nierzucającego się w oczy seicento w gazie. Tak miał zniechęcić złodziei do częstych wizyt.

Nasza publikacja wywołała wiele komentarzy. Już w dniu naszej publikacji do Łukasza Walkowiaka napisał Piotr Gruszka, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Dziękował mu za zgłoszenie przypadków łamania prawa, zapewniał o podjęciu działań „w celu rozpoznania zagrożenia”. Z pisma zastępcy komendanta wynikało, że na terenie podległym komisariatowi w Komornikach od stycznia do września skradziono 26 samochodów. Stanowiło to 6 procent aut skradzionych na terenie podległym poznańskiej Komendzie Miejskiej Policji.

- Niemniej jednak, mając na uwadze poczucie bezpieczeństwa i wysokiego komfortu życia mieszkańców, wydano stosowne zalecenia mające na celu maksymalne ograniczenie przypadków łamania prawa na wskazanym obszarze

– pisał kom. Piotr Gruszka.

Zapewniał również w liście, że zostanie wdrożona Karta Zadania Doraźnego i tym samym zwiększy się liczba policjantów patrolujących teren osiedla.

Dziś Łukasz Walkowiak, który zgłosił nam sprawę, potwierdza, że policja wysyła więcej patroli. - Po waszym artykule dużo się zmieniło na lepsze. Policja była u mnie osobiście, rozmawialiśmy o sytuacji na osiedlu. Teraz bardzo często pojawiają się patrole, jest też straż gminna. Złodzieje zniknęli, przenieśli się zapewne na sąsiednie osiedla – mówi Łukasz Walkowiak.

Jak długo osiedle Słoneczne Tarasy będzie pod szczególnym nadzorem policji? - Do odwołania – zapowiada Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. - Na osiedlu, rano oraz wieczorem, pojawiają się patrole nieoznakowane oraz oznakowane. Komendant wdrożył plan priorytetowy dla tego terenu.

Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.