Plaża miejska i kąpielisko ma powstać nad Jeziorem Swarzędzkim

Czytaj dalej
Fot. archikostka
Marta Danielewicz

Plaża miejska i kąpielisko ma powstać nad Jeziorem Swarzędzkim

Marta Danielewicz

Powstał projekt i koncepcja budowy kąpieliska nad Jeziorem Swarzędzkim. Jego realizacja zajmie kilka lat i może pochłonąć kilkanaście milionów złotych.

Podpoznański Swarzędz położony jest nad Jeziorem Swarzędzkim. Jezioro to jest ulubionym miejscem nie tylko spacerowiczów, ale także swarzędzkich wędkarzy, którzy regularnie organizują tu zawody wędkarskie. Niestety, akwen jest zanieczyszczony ściekami komunalnymi. Mimo że władze gminy od lat prowadzą prace mające na celu jego oczyszczenia, mieszkańcy wciąż nie mogą korzystać z jego uroków. W Swarzędzu nie ma nigdzie wyznaczonej plaży, ani miejsca do kąpieli. Już w 2011 roku gmina podpisała umowę na przeprowadzenie kompleksowej rekultywacji jeziora.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Jak wygląda koncepcja inwestycji, czyli co powstanie nad Jeziorem Swarzędzkim?
 • Jakie są wstępne koszty inwestycji?
 • Kiedy początek realizacji projektu?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.