PKS Poznań: PiS ostro o pomyśle likwidacji spółki. "To działania pasożytnicze"

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

PKS Poznań: PiS ostro o pomyśle likwidacji spółki. "To działania pasożytnicze"

Błażej Dąbkowski

Prawo i Sprawiedliwość, podobnie jak samorządowcy z Wielkopolski, domaga się od prezydenta Jacka Jaśkowiaka wycofania z pomysłu likwidacji miejskiej spółki PKS Poznań. - Jacek Jaśkowiak uprawia politykę na modłę wschodnią – komentuje Adam Pawlik, były poznański radny PiS.

W środę informowaliśmy o spotkaniu, które zorganizowali starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie z Wielkopolski, którzy sprzeciwiają się likwidacji PKS Poznań. Wszyscy uczestnicy spotkania napisali list do prezydenta stolicy Wielkopolski Jacka Jaśkowiaka z prośbą, by ten dał im więcej czasu na podjęcie decyzji w sprawie partycypowania w kosztach funkcjonowania miejskiej spółki.

Czytaj też: PKS Poznań: Nie zgadzają się na likwidację spółki i piszą list do Jacka Jaśkowiaka

Sygnatariusze zwrócili w nim uwagę, na fakt, że mimo wyznaczenia terminu 18 marca, jako ostatecznego na złożenie deklaracji, nie otrzymali oni wystarczających - ich zdaniem - wyliczeń dotyczących wysokości dopłat. Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek zapytanie o realne koszty funkcjonowania linii autobusowych wysłał do urzędu miasta wiceburmistrz Obornik Piotr Woszczyk.

– Chcemy poznać metodologię wyliczeń wraz z wyjaśnieniem, jakie realne koszty musiałaby ponieść nasza gmina. Zwróciłem się również o oszacowanie kwoty w oparciu o uśrednione dane średniomiesięczne z liczby pasażerów i przychodów z biletów. Te się bowiem różnią w poszczególnych miesiącach. Na potrzeby budżetowe nie mogę się opierać na szacunkach, prognozach a twardych danych liczbowych

– tłumaczy wiceburmistrz Obornik.

Działaniom władz miasta sprzeciwiają się także poznańscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy od kilku dni dopytują urząd miasta o kondycję finansową spółki.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.