Małgorzata Oberlan

PIP na bakier z prawem pracy. Bezprawnie zwolnili pracowicę

Proces Magdaleny Noskowskiej, która pozwała OIP m.in. za mobbing, trwa. Obok adw. Laszlo Schlesinger Fot. Sławomir Kowalski Proces Magdaleny Noskowskiej, która pozwała OIP m.in. za mobbing, trwa. Obok adw. Laszlo Schlesinger
Małgorzata Oberlan

Na mocy wyroku Sądu Rejonowego w Toruniu pani Agnieszka, radca administracji w toruńskim oddziale PIP, ma wrócić na stanowisko, z którego ją zwolniono. Ani jeden zarzut pod jej adresem się nie potwierdził. I jest to pierwszy z kilku wyroków...

Sprawa szokuje, bo to przecież Państwowa Inspekcja Pracy powinna stać na straży prawa pracy. Tymczasem, jak orzekł 31 października sąd, złamała je wobec pani Agnieszki.

- Sędzia Maja Zielińska uznała, że wypowiedzenie, które zostało wręczone pracownicy PIP przez Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy, nie znajduje żadnego uzasadnienia, a tym samym nie znajdowało pokrycia w przepisach prawa pracy, i orzekła o przywróceniu pracownika do pracy na dotychczasowych warunkach. Kosztami postępowania obciążyła PIP - mówi adwokat Laszlo Schlesinger, pełnomocnik pani Agnieszki i kilku jeszcze pracownic PIP z Torunia i Bydgoszczy, walczących o sprawiedliwość w sądzie.

„Bo wynosiła tajemnice”

Pani Agnieszka i grono innych pracownic swoje problemy jasno wiążą z objęciem stanowiska dyrektora OIP w Bydgoszczy przez Małgorzatę Porażyńską (już nią nie jest - zrezygnowała na początku br.). To pod jej rządami w inspekcji zaczęło dziać się bardzo źle.

O tym, co przeżywały ofiary domniemanego mobbingu i jak narastał w PIP konflikt, pisaliśmy m.in. w publikacjach: „Dlaczego nie chce im się żyć”, „Inspekcja podstępnych rozgrywek” , „Kto godzi w inspekcję pracy” z 2015 r. oraz „Sąd rozstrzyga, czy doszło do dyskryminacji i mobbingu w inspekcji pracy, a prokuratura - czy zniesławiono jej szefową” z czerwca ub.r.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.