PIP kontroluje, a Solidarność chce nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Marta Danielewicz

PIP kontroluje, a Solidarność chce nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele

Marta Danielewicz

Tylko w kwietniu aż cztery niedziele objęte są zakazem handlu. 15 i 22 kwietnia także nie zrobimy zakupów. Nad tym, czy zapisy ustawy ograniczającej handel nie są łamane, czuwają inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. W Wielkopolsce już posypały się pierwsze mandaty.

- W Wielkopolsce sytuacja nie wygląda najgorzej. W sporadycznych przypadkach doszło faktycznie do złamania zakazu. W pierwszą niedzielę wystawiliśmy 3 mandaty i 5 środków wychowawczych. W drugą niedzielę bez handlu nałożyliśmy łącznie siedem środków wychowawczych. Z ostatniej nie zakończyliśmy jeszcze kontroli. Dotyczyło to jednak mniejszych placówek. Co do dużych sieci handlowych, to żadnego problemu nie odnotowaliśmy - mówi Jacek Strzyżewski, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jakich zmian w ustawie chce Solidarność.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.