Piesi mają pierwszeństwo - Stary Rynek nie dla samochodów

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Piesi mają pierwszeństwo - Stary Rynek nie dla samochodów

Sławomir Bobbe

W końcu jest szansa na coś, co powinno stać się już wiele lat temu - bydgoski Stary Rynek po remoncie będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Miłośnicy lansowania się w swoich kilkunastoletnich „gablotach”, którzy okrążali rynek i raczyli wypoczywających pod parasolkami mieszkańców swoją wątpliwej jakości muzyką dobiegającą z ich aut przeżyją osobisty dramat - w wakacje na Stary Rynek już nie wjadą.

- Nie pytamy już mieszkańców o to, czy ograniczyć ruch na Starym Rynku i jego okolicach, tylko jak bardzo go ograniczyć - o rozpoczynających się konsultacjach społecznych dotyczących zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku mówi wiceprezydent miasta Michał Sztybel. Dotychczas konsultacje toczyły się w dość hermetycznym branżowym gronie. O proponowanych zmianach wypowiedzieli się m.in. przedsiębiorcy, społecznicy i restauratorzy z okolic, które mają objąć zmiany. Na tej podstawie przygotowano propozycję wyjściową, która właśnie trafia do mieszkańców. A ta jest - jak na nasze miasto - rewolucyjna i może przyprawić o ból głowy wszystkich, którzy są wyznawcami prymatu ruchu samochodowego nad pieszym.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • kto będzie mógł się poruszać po Starym Rynku
 • w jaki sposób mieszkańcy i restauratorzy będą mogli dojeżdżać do swoich lokali
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.