Pierwszym mechanikiem samochodowym w Polsce jest „nasz” Sebastian Jędraszczyk

Czytaj dalej
Agnieszka Drzewiecka

Pierwszym mechanikiem samochodowym w Polsce jest Sebastian Jędraszczyk z Gorzowa.

- Mam wyniki finału. Zadania praktyczne zweryfikowały klasyfikację zawodników. Finał wyłonił prawdziwych pasjonatów samochodowych, stuprocentowych fanatyków. Pierwszym mechanikiem samochodowym w Polsce jest... Sebastian Jędraszczyk z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wielkopolskim! – w świetle fleszy wynik Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej ogłosił Kuba Bielak, ikona motoryzacji, znany z popularnych programów telewizyjnych.

Ten ogólnopolski turniej został zorganizowany w pierwszy weekend kwietnia, już po raz 22. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.
Najwybitniejsi młodzi specjaliści z polskich szkół samochodowych spotkali się, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności posługiwania się specjalistycznymi urządzeniami warsztatowymi.

- Motoryzacja to moja pasja - mówi Sebastian. Na turnieju zdobył tyle nagród, że w ich odbiorze musieli mu pomóc koledzy

Wysoka ranga imprezy i atrakcyjne nagrody przyciągnęły na turniej prawie 300 przyszłych mechaników samochodowych. Nasz Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych reprezentowali uczniowie w dwóch trzyosobowych zespołach: Jakub Maćkowski, Krzysztof Karpowicz, Paweł Szafrański oraz Sebastian Jędraszczyk, Jacek Karpowicz (zajął VI miejsce) i Mateusz Bondar.
Jak twierdzi zwycięzca Sebastian Jędraszczyk, motoryzacja to jego pasja, dlatego wziął udział w turnieju. Nagród, jakie zdobył, było tak dużo, że w ich odbiorze musieli mu pomóc pozostali koledzy z gorzowskiej drużyny.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że w Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych 23 kwietnia o 10.00 odbędzie się dzień otwarty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.