Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Patrycja Wyciszkiewicz uczy studentów podstaw marketingu

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Radosław Patroniak

Patrycja Wyciszkiewicz uczy studentów podstaw marketingu

Radosław Patroniak

To ewenement w skali kraju. Złota medalistka ME i srebrna MŚ w sztafecie 4x400 m Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) od trzech tygodni jest także doktorantką na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jeśli nie jest na obozie lub nie startuje na zawodach, to prowadzi zajęcia na uczelni z „Podstaw marketingu”.

Mistrzyni jednego okrążenia ukończyła studia dzienne na UEP ze średnią ocen 4,48 (!). Była więc idealną kandydatką na studia doktoranckie, ale musiała zostać na nie najpierw przyjęta i pogodzić się z kolejnymi latami wyrzeczeń, bo przecież dalekie wyjazdy na zgrupowania i mistrzowskie imprezy nie sprzyjają uczelnianym obowiązkom i pracy naukowej.

– Jesteśmy dumni, że mamy taką absolwentkę i taką doktorantkę. Zawsze byłem pod wrażeniem jej poświęcenia i zaangażowania na obu płaszczyznach

– przyznaje prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, który sam kiedyś uprawiał lekką atletykę, a obecnie patronuje takim biegom jak Ekonomiczna Piątka czy Bieg po schodach w Altum. - Połączenie nauki ze sportem wymaga przecież ogromnej samodyscypliny. Trzeba też w odpowiedni sposób zarządzać czasem i posiadać zdolności menedżerskie. Widocznie te wszystkie atrybuty posiada nasza Patrycja - dodaje.

Czytaj też: Czytaj także: Patrycja Wyciszkiewicz wierzy w siłę kadry

W samych superlatywach o 24-letniej lekkoatletce wypowiadał się też szef Katedry Strategii Marketingowych, prof. Zygmunt Waśkowski, który na dowód zaangażowania podopiecznej zaprezentował już tytuł jej przyszłej pracy doktorskiej.

– Nasze drogi zeszły się przez sport, co było w zasadzie naturalne, bo Patrycja jest biegaczką wyczynową, a ja biegaczem amatorem w maratonach. Zawsze była pilną studentką, więc jestem przekonany, że będzie też taką samą doktorantką. Studia trwają trzy lata i mamy już dokładnie rozpisany plan działania, niczym plan treningów przed kolejnym sezonem – żartuje Waśkowski.

Czy tyrudno jest połączyć pracę na uczelni z uprawianiem sportu na najwyższym światowym poziomie? Jak Patrcyja Wyciszkiewicz wspomina swoje pierwsze zajęcia ze studentami? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Radosław Patroniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.