Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Patrycja Markowska: Jesteśmy jak włoska rodzina

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Paweł Gzyl

Patrycja Markowska: Jesteśmy jak włoska rodzina

Paweł Gzyl

Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski nagrali pierwszą wspólną płytę - „Droga”. Piosenkarka opowiada nam, jak śpiewało jej się wspólnie z tatą i jak burzliwe łączą ją z nim relacje.

Urodziłaś się w grudniu 1979 roku - w przeddzień wielkich sukcesów Perfectu. Jak to wpłynęło na twoje dzieciństwo?

Nie byłam tego wszystkiego świadoma, ale czułam magię rock’n’rolla, którą przesiąknęłam i którą pokochałam już na zawsze. Moja mama była tancerką klasyczną i kiedy wychodziła na scenę, zapierało mi dech w piersiach. To było jak narkotyk. Błagałam mamę, by zabierała mnie na próby, żebym mogła choć chwilę postać przy drążku. Z drugiej strony zdarzało się, że zasypiałam w jakichś małych salkach, w których odbywały się próby Perfectu. A Piotr Szkudelski nawalał w bębny, że wszystko trzęsło się wokół.

Pierwszy skład Perfectu dosyć szybko się rozpadł. Nie brakowało ci wtedy tej magii rocka?

Wychowałam się pod Warszawą w małym Józefowie. Z dala od tego całego zgiełku show-biznesu. Muzyka towarzyszyła jednak naszej rodzinie na co dzień. Słuchaliśmy płyt, tata robił różne projekty. Byliśmy tam trochę jak hipisi. Podobnie było u braci taty, moich kuzynów. Kiedy byłam na początku liceum, Perfect się reaktywował i wszystko zaczęło się na nowo nakręcać.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego rodzice odciągali Patrycję od show-biznesu?
 • Jakim dziadkiem jest Grzegorz Markowski według jego córki?
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.