Park Kasprowicza dla miłośników rekreacji. Zobacz, co się zmieni!

Czytaj dalej
Fot. POSiR
Natalia Zielińska

Park Kasprowicza dla miłośników rekreacji. Zobacz, co się zmieni!

Natalia Zielińska

W poznańskim parku Kasprowicza powstaną nowe obiekty sportowe, a stare zostaną wyremontowane.

Park Kasprowicza znajdujący się przy hali widowiskowo-sportowej Arena zyska zupełnie nowy wygląd. Podczas obrad Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, POSiR - który zarządza większością obszaru - przedstawił projekt zagospodarowania tych terenów.

Plany są imponujące i obejmują budowę dwóch nowych obiektów oraz remont znajdujących się już tam ośrodków. Centrum Sportów Wrotkarskich powstanie na fundamentach nigdy nie ukończonego lodowiska. Wewnątrz niego umieszczony zostanie owalny tor wrotkarski o długości 200 metrów i szerokości 8 oraz płyta wrotkowiska o wymiarach 50 metrów na 24. Wewnątrz znajdą się trybuny, pawilon socjalny, szatnie, a także wypożyczalnia rolek i wrotek.

Ponadto POSiR planuje budowę konstrukcji do uprawiania ćwiczeń gimnastycznych, która będzie specjalnie przystosowana do osób niepełnosprawnych. Jak przyznaje Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Łazarz w tworzeniu planów była bardzo ważna opinia mieszkańców.

- W zeszłym roku odbyła się nieoficjalna prezentacja zagospodarowania przestrzennego tego terenu nie uwzględniająca toru wrotkarskiego. Wszelkie uwagi mieszkańców były brane pod uwagę i w związku z tym dwa razy zmieniano projekt. Obecny uwzględnia te uwagi - mówi Filip Olszak.

Sala użytkowana przez Klub Sportów Walki Poznań zostanie powiększona o dodatkowe skrzydło wydzielone z budynku Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Po 2021 roku obiekt ten stanie się w całości własnością miasta. Natomiast hala, z której dotychczas korzystał AZS przejdzie generalny remont. Po zakończeniu prac jej głównym zarządcą zostanie POSiR.

Największą niewiadomą całego przedsięwzięcia jest - jak na razie - pomysł dotyczący powstania krytego basenu. Kilka lat temu planowo zamknąć istniejący, otwarty basen, ale z powodu protestów mieszkańców zaniechano tego pomysłu. Niedawno powstał projekt dotyczący remontu pływalni.

Pierwszy został odrzucony przez radnych osiedlowych, ponieważ zakładał zmniejszenie rozmiarów obiektu, ale drugi przyjęto już bez zastrzeżeń. W pierwszej kolejności wyremontowana zostanie stacja uzdatniania i filtry do wody oraz brodzik dla dzieci. Dokładny termin zakończenia prac nie jest jeszcze znany.

ZOBACZ TEŻ:

Natalia Zielińska

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pyra

bo rozumiem że emerytki i paniusie wyjdą na wrotki, a co mają zrobić w tym czasie ze swoimi czworonogami ? Trzeba jeszcze wyznaczyć tory dla kijkarzy żeby nie trykali się z wrotkarzami, których populacja urośnie po *500. Tylko czym będa dojeżdżać na Arenę . Potrzebna linia tramwajowa.

poznańskie lobby rowerkowe rozwiązało ten problem?

Nic bardziej mylnego.
Konia z rzędem temu kto zagwarantuje,
że wrotkarze nie wypełzną na ścieżki rowerowe i chodniki.
Bo wrotki też są świetną alternatywą dla kalekiej komunikacji miejskiej.
Zdrowszą i bezpieczniejszą dla przechodniów na chodnikach niż rowerki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.