Monika Krężel

Pantera Adela, czyli ekoferajna na start! Bo ekologia jest ważna

„Pantera Adela i ekoferajna” jest pierwszą częścią serii poświęconej edukacji ekologicznej (i nie tylko!) najmłodszych Fot. mat. prasowe „Pantera Adela i ekoferajna” jest pierwszą częścią serii poświęconej edukacji ekologicznej (i nie tylko!) najmłodszych
Monika Krężel

Na rynku jest już książka „Pantera Adela i ekoferajna ”, która w przystępny sposób wyjaśnia, co tak naprawdę jest istotą ekologicznego stylu życia i zachęca najmłodszych do praktykowania go na co dzień.

Pantera Adela i jej przyjaciele są sprytni, odważni i… mają bzika na punkcie ochrony środowiska. W tej książce jej bohaterowie opowiadają o zwyczajach, dzięki którym każdy może przyczynić się do ochrony naszej planety.

Kruk Karol, Jamnik Centymetr, Ośmiornica Pola, Siostry Jagoda i Malina oraz inni członkowie ekologicznej ferajny mają swoje powiedzonka, zwyczaje i przywary. Niektórzy z nich są mrukliwi, inni lubią żartować, ale wszyscy bez wyjątku wiedzą, co pomaga Ziemi, a co szkodzi.

Spotkanie z nimi to idealny sposób, by pokazać dzieciom, że: ekologia to też proste, codzienne czynności, każdy może działać na rzecz przyrody, nawet dziecko, a ludzie są częścią świata i każdy jest odpowiedzialny za dobrostan planety.

Książka promuje filozofię zero waste, porusza temat recyklingu, oszczędzania energii i wody, ograniczenia konsumpcji oraz dokonywania wyborów, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne, którego ludzie są integralną częścią, choć zdają się o tym nie pamiętać. Dzięki przygodom bohaterów zdobycie nowej wiedzy będzie łatwe i przyjemne.

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.