Pałac w Wolsztynie pięknieje: Kawiarenka zostanie otwarta wiosną. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów?

Czytaj dalej
Fot. Roland Buśko
Anna Borowiak

Pałac w Wolsztynie pięknieje: Kawiarenka zostanie otwarta wiosną. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów?

Anna Borowiak

W pałacu w Wolsztynie trwa modernizacja kawiarenki, która niebawem zostanie otwarta dla gości. Sporo zmieni się również na terenie plaży. Co jeszcze planuje inwestor?

W wolsztyńskim pałacu trwają już pierwsze prace. Jak mówi Łukasz Bodnarowski, przedstawiciel firmy Grace Enterprise z Poznania, która wydzierżawiła obiekt, ze starych tapet oczyszczono już parter i pierwsze piętro budynku. Trwają prace porządkowe w budynku i dookoła. Nie obyło się bez niespodzianek.

- Spodziewaliśmy się, że obiekt jest w nie najlepszym stanie, ale nie sądziliśmy, że ściany będą aż tak zagrzybiałe. Cały czas działamy. Zleciliśmy już wykonanie planów instalacji przeciwpożarowej - wyjaśnia.

Niebawem rozpocznie się również inwentaryzacja, ponieważ, jak mówi przedstawiciel inwestora, w obecnej dokumentacji są pewne braki. Problemem jest również system ogrzewania, bowiem obecny piec, znajdujący się w pałacu, jest zniszczony. Inwestor rozważa podłączenie się do cieplika miejskiego.

Mieszkańców Wolsztyna i turystów z pewnością ucieszy to, co dzieje się na terenie przy pałacu.

- Modernizujemy kawiarenkę, która stanie się wyjątkowym punktem plaży. Obiliśmy ją nowymi deskami, malujemy ściany. Odbyliśmy już spotkanie z przedstawicielami sanepidu i określiliśmy warunki działania

- dodaje Łukasz Bodnarowski.

Celem jest przede wszystkim upiększenie tego miejsca i zapewnienie ciekawej przestrzeni do spędzania wolnego czasu. - Chcemy, żeby kawiarenka komponowała się z otoczeniem, dlatego postawiliśmy na drewno. Plany są takie, żeby drzwi tego miejsca dla odwiedzających otworzyć już wiosną - dodaje.

Pałac w Wolsztynie pięknieje: Kawiarenka zostanie otwarta wiosną. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów?
Roland Buśko

Będzie działała również restauracja, w której będzie można spróbować między innymi hiszpańskich specjałów, jak chociażby ryb wędzonych według tradycyjnego przepisu, które pochodzić będą z całego świata. Podobnie jak i kaw, które też mają być specjalnością tego miejsca.

- Będziemy je sprowadzać z wielu różnych zakątków - Ugandy, Brazylii i wielu innych interesujących krajów- zapowiada Łukasz Bodnarowski.

Inwestorzy podkreślają, że nie zapomną również o najmłodszych gościach, dla których przygotowana będzie specjalna strefa z atrakcjami. - Każde dziecko, które nas odwiedzi, będzie mogło między innymi rysować na elektronicznych tablicach - dodaje nasz rozmówca.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gościć będą tutaj również DJ'e, którzy będą serwować muzykę dla żywo. Klubowa muzyka na plaży z pewnością zyska sporo sympatyków.

Wiele zmieni się również na terenie wolsztyńskiej plaży, która latem jest ostoją dla poszukujących ochłody w upalne dni. Od strony restauracji w kierunku jeziora pojawi się nowe zejście do wody.

- Chcemy zagospodarować plażę, zamontować tam leżaki, a dookoła restauracji stoliki, przy których będzie można odpocząć na świeżym powietrzu. Odmalowaliśmy już latarnie i poręcze, likwidujemy też znajdujące się tam obecnie betonowe stoliki

- wyjaśnia Łukasz Bodnarowski. Mają pojawić się również hamaki. Na plaży uruchomiona zostanie także toaleta.

Pałac w Wolsztynie pięknieje: Kawiarenka zostanie otwarta wiosną. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów?
Roland Buśko

Okolica pałacu zdecydowanie zyska. Już wiosną miło będzie spędzić tam czas. A co zmieni się w samym pałacu? Przypomnijmy, jakie plany związane z wnętrzami pałacu ma inwestor.

Prace związane z modernizacją pałacu potrwają maksymalnie trzy lata. Od samego początku było wiadomo, że na terenie pałacu będzie funkcjonował hotel. Na najwyższym piętrze ma powstać taras oraz sky bar. Planowane są spotkania z muzyką instrumentalną bądź serwowaną przez DJ'ów, a także tapas bar w hiszpańskim stylu.

Najniższy poziom pałacu zostanie zaadaptowany na potrzeby utworzenia w nim winnicy. W odnowionym obiekcie mają odbywać się wieczory degustacyjne. W planach jest również całoroczna oranżeria oraz odnowienie dwóch sal bankietowych. Wolsztyński obiekt będzie funkcjonował pod nazwą „Palacio del lago. Boutique hotel Wolsztyn”.

Anna Borowiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.