Ania Borowiak

Pałac w Wolsztynie odzyska swój dawny blask. Będzie hotel, restauracja, taras z widokiem i winnica

Pałac w Wolsztynie odzyska swój dawny blask. Będzie hotel, restauracja, taras z widokiem i winnica Fot. UM Wolsztyn
Ania Borowiak

Wolsztyński pałac nareszcie ma szansę odzyskać swój dawny blask. Plany nowego inwestora z Poznania są bardzo ambitne. Odnowiony obiekt ma być gotowy najpóźniej za trzy lata.

Po wielu próbach udało się znaleźć dzierżawcę wolszyńskiego pałacu, którego stan do tej pory zasmucał wszystkich tracąc swoją świetność z każdym kolejnym rokiem. Historyczna chwila nastąpiła w połowie września, kiedy okazało się, że w ramach ogłoszonego przez gminę przetargu, udało się znaleźć dzierżawcę. Jest nim firma Grace Enterprise sp. z o.o. z Poznania, która jako jedyna złożyła ofertę. Oferent zadeklarował podtrzymanie działalności restauracyjno-hotelarskiej.

Teraz już wiemy, jakie są szczegółowe plany inwestora na ożywienie symbolu Wolsztyna. Udało nam się skontaktować z przedstawicielem firmy, który opowiedział o wizji przedsiębiorstwa, które już niebawem będzie zarządzać pałacem.

- Prace związane z uruchomieniem naszej działalności potrwają dwa, maksymalnie trzy lata. Z remontem planujemy ruszyć jak najszybciej. W pierwszej kolejności zadbamy o elewację budynku, stolarkę okienną - mówi Łukasz Bodnarowski, przedstawiciel firmy Grace Enterprise sp. z o.o.

Tapas bar i taras z widokiem

Od samego początku było wiadomo, że w obiekcie ma zostać zlokalizowany hotel. Na najwyższym piętrze, jak zapowiada inwestor, ma powstać taras oraz sky bar. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki. A tych przecież w okolicy pałacu nie brakuje. Nasz rozmówca podkreśla, że głównym celem jest ożywienie tego miejsca.

- Chcemy organizować tam spotkania z muzyką instrumentalną bądź serwowaną przez dj-ów. Planujemy również tapas bar w stylu hiszpańskim

- dodaje Łukasz Bodnarowski.

Najniższy poziom pałacu zostanie zaadaptowany na potrzeby utworzenia w nim winnicy.

Pałac w Wolsztynie odzyska swój dawny blask. Będzie hotel, restauracja, taras z widokiem i winnica
UM Wolsztyn

- Chcemy, aby nasi goście mieli możliwość spróbowania win z całego świata - zdradza.

W odnowionym obiekcie mają odbywać się wieczory degustacyjne. W planach jest również całoroczna oranżeria oraz odnowienie dwóch sal bankietowych. Tam będzie znajdować się restauracja.

- Chcemy trafić w klientów premium, ale nie zamykać się na innych. Ceny mają być zróżnicowane - wyjaśnia.

Pałac będzie rozbudowany?

Pierwszym wyzwaniem, które stoi przed inwestorem, jest uzyskanie pozwolenia na wybudowanie windy. Obiekt znajduje się bowiem pod nadzorem konserwatora zabytków. Winda, jak podkreśla nasz rozmówca, jest niezbędna, żeby obiekt był przyjazny dla wszystkich. Z konserwatorem będzie również ustalany kolor elewacji zewnętrznej.

- W przyszłości nie wykluczamy rozbudowy obiektu o dodatkowe pokoje i basen. Jest to jednak kwestia dobrania takiej technologii, na którą zgodę wyrazi konserwator zabytków - mówi Łukasz Bodnarowski.

Całkowitą metamorfozę przejdzie również strefa spa, która jest pozostałością po poprzednich właścicielach. To pierwszy hotel, który prowadzony będzie przez firmę Grace Enterprise. W planie są jednak kolejne. Tych jednak zamierzeń nasz rozmówca na razie nie chce zdradzać.

Ania Borowiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.