Osiedle „Dąbrówka Leśna Polana w Dopiewcu”

Czytaj dalej
x

Osiedle „Dąbrówka Leśna Polana w Dopiewcu”

x

Inwestycja nawiązuje do pobliskiego osiedla Osada Leśna w Dąbrówce, zrealizowanego przez dewelopera Linea w latach 2001-2012, zamieszkiwanego obecnie przez ok. 2500 mieszkańców.

W 2014 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyróżniło osiedle Osada Leśna w Dąbrówce w skali kraju, uznając je za przykład dobrej praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego. Nowe osiedle Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu bazuje na założeniach poprzedniej inwestycji – projektowane i budowane jest oparciu o sprawdzone rozwiązania i wieloletnie doświadczenie dewelopera.
Podstawowym założeniem osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu jest jego kompleksowość. Firma Linea odpowiedzialna jest za inwestycję na każdym jej etapie – od projektu urbanistycznego osiedla, poprzez budowę obiektów kubaturowych i elementów infrastruktury, aż po wykańczanie i sprzedaż gotowych lokali. Kompleksowe i długofalowe podejście do inwestycji pozwala deweloperowi Linea zadbać o wszystkie aspekty osiedla – nie tylko budynki, ale również to, co je otacza: sieć utwardzonych i oświetlonych dróg wewnętrznych, aleje spacerowe, osiedlową zieleń, place zabaw, małą architekturę i wiele innych elementów, które razem składają się na ostateczny kształt osiedla.

Kluczowym założeniem osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu jest zapewnienie dobrej komunikacji z Poznaniem, w którym na co dzień pracuje i uczy się wielu mieszkańców osiedla. Inwestycja zlokalizowana jest przy węzłach drogowych obwodnicy S11 „Poznań Dąbrówka” i autostrady A2 „Poznań Zachód”, co umożliwia szybki dojazd do Poznania i miejscowości wokół niego. Przystanki kolejowe i autobusowe w pobliżu osiedla pozwalają sprawnie dotrzeć do centrum miasta również osobom niezmotoryzowanym – np. korzystając z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej do centrum Poznania można się dostać w niecały kwadrans.

Istotnym założeniem inwestycji Dąbrówka – Leśna Polana jest również współpraca z jej lokalną społecznością oraz władzami gminnymi, której celem jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do najważniejszych usług. W ramach sąsiedniego osiedla Osada Leśna w Dąbrówce deweloper Linea zaprojektował dla mieszkańców m.in. szkołę podstawową, centrum handlowe i kościół parafialny. W najbliższej okolicy mieszkańcy mają dostęp do wszystkich najważniejszych usług. Na osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu funkcjonuje już pierwszy sklep i przedszkole publiczne, a w planach dalsza rozbudowa infrastruktury i zaplecza usługowego.

Przyszli mieszkańcy mają do wyboru osiem typów domów i mieszkań, w tym najpopularniejsze - dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej z ogrodem. Budynek Forma oraz Opti zaplanowano tak, że w ramach jednego segmentu powstają 4 mieszkania o powierzchniach 70 – 83 m2, każde z ogrodem. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i zachowanie prywatności.

Informacje na temat aktualnej oferty:
- mieszkania typu Forma – mieszkania 3- lub 4-pokojowe, dwupoziomowe w zabudowie szeregowej z ogrodem, gotowe do odbioru;
- mieszkania typu Opti – mieszkania 3 lub 4-pokojowe, dwupoziomowe w zabudowie szeregowej, z ogrodem – termin realizacji 31.03.2021 r.
- mieszkania typu Villa – mieszkania 1-3-pokojowe zlokalizowane w budynku wielorodzinnym z ogrodem lub balkonem, termin realizacji 30.08.2020 r. lub 30.11.2020 r.
- mieszkania typu Largo – mieszkania 4-pokojowe w zabudowie szeregowej, z ogrodem, gotowe do odbioru lub 31.01.2020
- mieszkania typu Piano – mieszkania 4-pokojowe w zabudowie szeregowej, z ogrodem, termin realizacji 31.03.2020 r. lub 31.07.2021 r.
- mieszkania typu Logo - mieszkania o powierzchni od 27 do 57 m2 w budynku wielorodzinnym, z ogrodem lub balkonem, gotowe do odbioru, lub 31.01.2021 r. lub 31.07.2021 r.
- domy typu Etiuda - parterowy dom jednorodzinny z ogrodem i garażem, 4-pokojowy, termin ustalany indywidualnie
- domy typu Sonata - dom jednorodzinny dwupoziomowy z ogrodem, 4-pokojowy, termin ustalany indywidualnie

x

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.