Osiedle „Dąbrówka Leśna Polana w Dopiewcu”

Czytaj dalej
x

Osiedle „Dąbrówka Leśna Polana w Dopiewcu”

x

Inwestycja nawiązuje do pobliskiego osiedla Osada Leśna w Dąbrówce, zrealizowanego przez dewelopera Linea w latach 2001-2012, zamieszkiwanego obecnie przez ok. 2500 mieszkańców.

W 2014 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyróżniło osiedle Osada Leśna w Dąbrówce w skali kraju, uznając je za przykład dobrej praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego. Nowe osiedle Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu bazuje na założeniach poprzedniej inwestycji – projektowane i budowane jest oparciu o sprawdzone rozwiązania i wieloletnie doświadczenie dewelopera.
Podstawowym założeniem osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu jest jego kompleksowość. Firma Linea odpowiedzialna jest za inwestycję na każdym jej etapie – od projektu urbanistycznego osiedla, poprzez budowę obiektów kubaturowych i elementów infrastruktury, aż po wykańczanie i sprzedaż gotowych lokali. Kompleksowe i długofalowe podejście do inwestycji pozwala deweloperowi Linea zadbać o wszystkie aspekty osiedla – nie tylko budynki, ale również to, co je otacza: sieć utwardzonych i oświetlonych dróg wewnętrznych, aleje spacerowe, osiedlową zieleń, place zabaw, małą architekturę i wiele innych elementów, które razem składają się na ostateczny kształt osiedla.

Kluczowym założeniem osiedla Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu jest zapewnienie dobrej komunikacji z Poznaniem, w którym na co dzień pracuje i uczy się wielu mieszkańców osiedla. Inwestycja zlokalizowana jest przy węzłach drogowych obwodnicy S11 „Poznań Dąbrówka” i autostrady A2 „Poznań Zachód”, co umożliwia szybki dojazd do Poznania i miejscowości wokół niego. Przystanki kolejowe i autobusowe w pobliżu osiedla pozwalają sprawnie dotrzeć do centrum miasta również osobom niezmotoryzowanym – np. korzystając z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej do centrum Poznania można się dostać w niecały kwadrans.

Istotnym założeniem inwestycji Dąbrówka – Leśna Polana jest również współpraca z jej lokalną społecznością oraz władzami gminnymi, której celem jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do
najważniejszych usług. W ramach sąsiedniego osiedla Osada Leśna w Dąbrówce deweloper Linea zaprojektował dla mieszkańców m.in. szkołę podstawową, centrum handlowe i kościół parafialny.
W najbliższej okolicy mieszkańcy mają dostęp do wszystkich najważniejszych usług. Na osiedlu Dąbrówka – Leśna Polana w Dopiewcu funkcjonuje już pierwszy sklepy i przedszkole publiczne, a w planach dalsza rozbudowa infrastruktury i zaplecza usługowego.

Przyszli Mieszkańcy mają do wyboru siedem typów domów i mieszkań, w tym najpopularniejsze - dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej, z ogrodem, czyli “Forma”. Budynek zaplanowano tak, że w ramach jednego segmentu powstają tylko 4 mieszkania, o powierzchniach 70 – 75 m kw., każde z ogrodem. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i zachowanie prywatności.
Informacje na temat aktualnej oferty:
- 29 mieszkań Forma – mieszkania 3- lub 4-pokojowe, dwupoziomowe w zabudowie szeregowej z ogrodem, w tym 22 mieszkań gotowych do odbioru;
- 18 mieszkań Villa – mieszkania 3-pokojowe zlokalizowane w budynku wielorodzinnym z ogrodem lub balkonem, termin realizacji 30.09.2020 r.
- 2 mieszkań Largo – mieszkania 4-pokojowe w zabudowie szeregowej, z ogrodem, gotowe do odbioru
- 42 mieszkań Logo - mieszkania o powierzchni od 27 do 57 m2 w budynku wielorodzinnym z ogrodem lub balkonem, termin realizacji 30.11.2020 r.
- 3 domów Etiuda - parterowy dom jednorodzinny z ogrodem i grażem, 4-pokojowy, termin ustalany indywidualnie
- 2 domy Sonata - dom jednorodzinny dwupoziomowy z ogrodem, 4-pokojowy, termin ustalany indywidualnie

x

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.