Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Opole 2018. Dagmara i Martyna Melosik: Ta nagroda to dla nas kopniak, ale i motywacja do pracy

Czytaj dalej
Fot. Paweł F. Matysiak
Marek Zaradniak

Opole 2018. Dagmara i Martyna Melosik: Ta nagroda to dla nas kopniak, ale i motywacja do pracy

Marek Zaradniak

Na Festiwalu Piosenki w Opolu zdobyły Nagrodę Publiczności. Rozmawiamy z poznaniankami, siostrami Dagmarą i Martyną Melosik, o sukcesie w Opolu, ich przyszłości i dorobku

W konkursie Debiuty tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu zdobyłyście Nagrodę Publiczności. Nie jest to nagroda główna tego konkursu, nagroda imienia Anny Jantar. Nie żałujecie?

Dagmara: Gdy jeszcze przed festiwalem zadawano nam pytanie, na którą z nagród liczymy, Martyna odpowiadała pół żartem, pół serio, że na obie, ponieważ jesteśmy dwie i tylko w ten sposób żadna nie będzie się czuła poszkodowana. Ale tak naprawdę nie nastawiałyśmy się na żadną statuetkę, chciałyśmy po prostu dobrze wystąpić. Tymczasem udało się wygrać Nagrodę Publiczności, która cieszy nas tym bardziej, że jest głosem wielu tysięcy widzów, a nie kilkuosobowego jury.

Martyna: Na pewno nie czujemy niedosytu, jesteśmy bardzo zadowolone.

Czym jest tak naprawdę #ta nagroda? Przepustką do profesjonalnej działalności? Wszak profesjonalnie działacie już od lat…

Dagmara: Faktycznie, w branży muzycznej działamy od wielu lat, ale dopiero w Opolu pokazałyśmy się jako kompozytorki i autorki tekstów, a nie tylko wokalistki. Ta nagroda dodała nam wiary w to, że nasza twórczość może się podobać i jest dla nas takim kopniakiem, motywacją do dalszej pracy.

Martyna: U debiutantów jest taka tendencja, żeby dopieszczać w nieskończoność tę pierwszą, wyczekiwaną płytę. Debiuty opolskie zmusiły nas do przyspieszenia tempa.

Dagmara: Świadomość, że są ludzie, którzy zamiast pójść spać oglądali nasz występ i do tego jeszcze wysłali na nas SMS-a, jest bardzo miła i nobilitująca.

„Batumi” to nie jest łatwa piosenka. Gdy ją usłyszałem pomyślałem: ciężko będzie. Nie jest to melodia łatwo wpadająca w ucho. To country, ale takie wysublimowane. A do tego wystartowałyście z numerem 1...

Martyna: Akurat piosenka „Batumi” to takie country z przymrużeniem oka, z tym nurtem muzycznym wspólne ma chyba jedynie gitarowe brzmienie. Za to nasze pozostałe kompozycje faktycznie niekiedy do tej stylistyki nawiązują.

Dagmara: Miałyśmy wielkie szczęście, że podczas trasy koncertowej Ania Dąbrowska pozwalała nam wplatać do swojego koncertu nasze utwory. Dało nam to pojęcie o tym, jak na poszczególne piosenki reaguje publiczność. Wybór „Batumi” do prese-#lekcji opolskich był też #podyktowany tym doświadczeniem.

Martyna: A jeśli chodzi o start z numerem jeden, to faktycznie zazwyczaj lepiej#tego unikać, ale akurat w przypadku koncertu zaczynającego się o północy zupełnie nam to nie przeszkadzało. Długo#czekałyśmy na ten debiut i nie chciałyśmy go odwlekać już ani chwili dłużej.

Tytuł „Batumi” intryguje, bo przed wielu laty taką piosenkę śpiewał zespół Filipinki. Kupił ją zresztą rząd Gruzji. Pomyślałem więc, że usłyszę nową wersję tamtego przeboju.

Dagmara: Oczywiście znałyśmy piosenkę Filipinek i być może prościej byłoby nadać naszej kompozycji inny tytuł, ale tak bardzo zżyłyśmy się z jej „roboczą” nazwą, że postanowiłyśmy jej nie zmieniać.

Martyna: Słuchając wersji demo naszej piosenki, jeszcze bez tekstu, kojarzyła nam się ona z czymś lekkim, wakacyjnym, a ponieważ demówki opatruje się krótkimi tytułami, padło na „Batumi”. Potem, gdy powstał tekst, okazało się, że to dalej lekka piosenka o miłości, która mogła wydarzyć się wszędzie, dlatego zdecydowałyśmy się zostawić jej ten sam tytuł.

Dagmara: Poza tym byłoby bardzo przyjemnie, gdyby nasze „Batumi” powtórzyło sukces piosenki Filipinek.

To jest wasz późny debiut, bo jesteście na rynku obecne od lat. Współpracujecie m.in. z Anią Dąbrowską jako jej chórek. Co dalej? Czy nadal będziecie związane z Anią Dąbrowską? Czy stawiacie jedynie na waszą działalność solową?

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.