Około pół miliarda złotych pochłonie rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i Opery Nova w Bydgoszczy. Początek inwestycji w 2021 r.

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Marta Mikołajska

Około pół miliarda złotych pochłonie rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i Opery Nova w Bydgoszczy. Początek inwestycji w 2021 r.

Marta Mikołajska

Początek budowy czwartego kręgu Opery Nova zaplanowano na 2021 rok. Koszt szacowany jest na 140 mln zł. Z kolei rozbudowa Filharmonii Pomorskiej pochłonie około 250 mln zł. Na opracowanie projektu wykonawczego firma z Krakowa ma około 1,5 roku. Czas budowy: trzy lata.

Wczoraj w Kujawsko Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy miało miejsce oficjalne wręczenie powołania na kolejną, pięcioletnią kadencję Macieja Figasa, dyrektora Opery Nova i Macieja Puty, dyrektora Filharmonii Pomorskiej. Podczas konferencji marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki poinformował także o najbliższych planach rozbudowy obu instytucji.

Jeszcze tylko pieniądze z UE

- Czwarty krąg Opery Nova jest już zaprojektowany. Teraz, aby dokończyć to wielkie dzieło, czekamy już tylko na dofinansowanie unijne – zapowiada Piotr Całbecki. - Jak tylko będziemy mogli podpisać umowę na ich wydatkowanie, rozpocznie się budowa.

Jak przebiegać będą inwestycje w placówkach kultury? Przeczytaj ciąg dalszy artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.