Odpowie za wykorzystanie upośledzonej dziewczyny

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Marek Weiss

Odpowie za wykorzystanie upośledzonej dziewczyny

Marek Weiss

Upośledzona umysłowo dziewczyna była ofiarą 53-letniego mężczyzny. Oskarżony dotykał miejsca intymne nastolatki i odbywał z nią stosunki.

Będzie proces sądowy w sprawie bulwersujących zdarzeń, do których doszło między 1 a 21 lipca tego roku. 53-letni mężczyzna odpowie za wykorzystanie seksualne upośledzonej dziewczyny.

Z materiałów zgromadzonych w śledztwie wynika, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego, znajdując się z ofiarą sam na sam, dotykał ją w miejscach intymnych oraz odbywał z nią stosunki seksualne. Nie były to przypadki sporadyczne. Według prokuratury do wspomnianych zdarzeń dochodziło kilkukrotnie.

Natychmiast po ujawnieniu sprawy, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Potem ten okres został przedłużony. Przebywając za kratkami dowiedział się, że będzie odpowiadał przed sądem. Materiały trafiły tam pod koniec listopada.

- Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono wykorzystanie seksualne upośledzonej umysłowo małoletniej, będącej w wieku poniżej 18 lat.

Czyn zakwalifikowano jako przestępstwo z artykułu 198 kodeksu karnego, zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Marcin Kubiak.

Z uwagi na dobro sprawy prokuratura nie podaje gdzie dochodziło do tych zachowań ani jakie relacje łączyły ofiarę i oskarżonego. Po wszczęciu śledztwa na portalach pojawiły się komentarze, których autorzy w niewybrednych słowach określali postępowanie 53-latka. Tylko jeden z internautów przekonywał, że mężczyznę niesłusznie oskarżono bo tylko... pomagał dziewczynie się załatwić, czego nie potrafiła zrobić sama. Taka wersja nie znalazła potwierdzenia w śledztwie.

Marek Weiss

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.