Odholowali 36 samochodów, ośmiu nie zdążyli!

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Bogna Kisiel

Odholowali 36 samochodów, ośmiu nie zdążyli!

Bogna Kisiel

W niedzielę jedni świętowali, bo udało im się przebiec półmaraton. Inni od soboty złorzeczyli, ponieważ przyszło im słono zapłacić za tę imprezę sportową, a może własne roztargnienie.

- W sobotę córka wybrała się na Festiwal Tatuażu i Muzyki Tattoo, który odbywał się na MTP

- opowiada pani Barbara. - Długo szukała miejsca do zaparkowania. W końcu udało się. Ktoś akurat wyjeżdżał więc zajęła jego miejsce. Gdy o godzinie 21.30 opuściła targi, zobaczyła, że jej auta nie ma. Myślała, że je ukradli. Zadzwoniła na policję. Tam dowiedziała się, że samochody zaparkowane wzdłuż Grunwaldzkiej i Święcickiego odholowano. Odzyskanie samochodu kosztowało ją 600 zł.

Pani Barbara twierdzi, że na Tattoo przyjechało wiele osób spoza Poznania.

- Skąd ludzie mają wiedzieć, że nie wolno było przy tych ulicach parkować? A co zrobią seniorzy, którzy na tę imprezę mieli wstęp bezpłatny, gdy przyjdzie im zapłacić połowę emerytury za odholowane auto?

- zastanawia się mieszkanka Poznania. I dodaje: - Niech organizują sobie maratony, ale nie paraliżują przy tej okazji życia mieszkańców.

Córka pani Barbary nie była jedyną osobą, która słono zapłaciła za udział w imprezie targowej.

- 36 aut zostało odholowanych. Ośmiu kierowców zdążyło przyjść, nim ich auta trafiły na lawetę. Oni mogli rozliczyć się na miejscu, bo wywóz został zlecony i lawety zadysponowano

- tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Rzecznik straży miejskiej o odholowanych samochodach

Źródło: gloswielkopolski.pl

Zgodnie z decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu na ul. Święcickiego oraz Grunwaldzkiej (na odcinku od Szylinga do Roosevelta) zakaz parkowania obowiązywał od godz. 8 w sobotę do godz. 18 w niedzielę. Informowały o tym znaki drogowe, które zostały ustawione tydzień wcześniej wraz z informacją o czasie ich obowiązywania.

- Zachęcamy kierowców, by zwracali uwagę na istniejące oznakowanie i stosowali się do niego

- mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. I podkreśla, że ZDM nie decyduje o zmianach w organizacji ruchu, a jedynie wdraża je w życie.

Dlaczego zakaz parkowania wprowadzono już w sobotę. Okazuje się, że tego dnia od godz. 23.30 miała być na tych ulicach montowana infrastruktura biegowa.

- Usuwanie pojazdów rozpoczęło się dopiero po godz. 15 w sobotę. Było to konieczne ze względu na bezpieczeństwo uczestników półmaratonu - twierdzi P. Piwecki. I dodaje, że tydzień wcześniej została przeprowadzona wzdłuż Grunwaldzkiej akcja ulotkowa.

Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.