Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szymon Filipowski

Oborniki: Taneczno-orientalna przygoda Soni Jankowiak

Oborniki: Taneczno-orientalna przygoda Soni Jankowiak
Szymon Filipowski

Sonia Jankowiak - 26 letnia oborniczanka, z wykształcenia jest filologiem rosyjskim. Na co dzień pracuje w Dziale Zasobów Ludzkich gdzie pełni rolę HR biznes partnera, czyli osoby doradzającej kierownikom w firmie, prowadzącej szkolenia i rekrutacje. Prywatnie miłośniczka zwierząt.

Sport od zawsze odgrywał bardzo ważną rolę w życiu Soni. Od trzeciego roku życia oborniczanka uczęszczała na zajęcia taneczne, później pojawiła się pasja do jazdy konnej oraz pływania. Z powodu nadmiaru obowiązków, przez ostatni rok, Sonia nie miała czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną, której brak, zaczął mocno doskwierać.

- Na początku chciałam trenować pole dance, ponieważ stwierdziłam, że będzie to fantastyczny trening, żeby wzmocnić ciało. Jednak wtedy chyba nie było to tak popularne jak teraz i rodzice nie zaaprobowali tego pomysłu

- mówi.

Następnie pojawił się plan na taniec brzucha, który, po krótkim zastanowieniu wydał się być dla oborniczanki mało interesujący. Szukając dalej koncepcji na aktywne spędzanie wolnego czasu, 26-latka przypadkiem trafiła na stronę prowadzącą zajęcia tańca orientalnego American Tribal Style Belly Dance, z którym pierwszy raz spotkała się w ostatniej klasie liceum i który po głębszym zastanowieniu, okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Sonia zaczęła przeglądać stronę pewnej agencji twórczej i jej uwagę przykuł właśnie ATS, który jak wynikało z opisu jest grupową improwizacją. Dzięki temu stylowi tańca, oborniczanka przekonała się, że ruch taneczny pozwala jej wyrazić emocje, uzyskać lepsze samopoczucie, pobudzić kreatywność. Tańcząc nauczyła się czerpać więcej energii, a tym samym zdrowia z pogłębionego oddechu w harmonijnym tanecznym ruchu. Taniec ten zbliża i pozwala pogłębiać kontakty międzyludzkie. Wybierając dla siebie styl taneczny, Sonia wzbogaciła swoje emocje oraz ukształtowała charakter.

American tribal style to współczesna adaptacja folklorystycznych tańców kultur, które niegdyś znalazły się na trasie historycznej wędrówki Romów z Indii, przez Bliski Wschód, Bałkany, Hiszpanię po Afrykę Północną. Zawiera on elementy tańców ghawazee z Górnego Egiptu, nawiązania do flamenco czy indyjskiego kathaku lub odissi. Młodą mieszkankę Obornik najbardziej zainteresował fakt, że ten rzadki sport polega na grupowej improwizacji. Zespołem tancerek kieruje lider, który za pomocą niewerbalnych sygnałów, wskazuje, którą z ponad 70 figur wchodzących w skład formatu ma zamiar wykonać.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Filipowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.