Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jakub Przybysz

Oborniki: 10-letni kartingowiec z kolejnymi sukcesami

Oborniki: 10-letni kartingowiec z kolejnymi sukcesami Fot. archiwum
Jakub Przybysz

Maksymilian Obst z Parkowa ma w swojej kolekcji kolejne trofea. Tym razem są to puchary przywiezione ze Słomczyna, za zajęcie trzeciego miejsca w serii wyścigów kartingowych Rotax Poland oraz drugiego miejsca w serii Nordic. W klasyfikacji generalnej zawodów Maks zajmuje drugą pozycję w Polsce, zaś w wyścigach Nordic jest liderem.

Przed startem w czwartej serii wyścigów Rotax Poland, 10-latek z Parkowa trenował pod czujnym okiem Casha van Belle'a, inżyniera z Praga Karts, który jest producentem podwozia używanego przez Maksa.

W kwalifikacjach mieszkaniec naszego powiatu obornickiego miał drugi najlepszy wynik w tzw. czasówce. W pierwszym biegu Maks dojechał na metę jako drugi i z tej pozycji startował w kolejnym wyścigu.

- Wszystko zapowiadało się dobrze, ale w drugim biegu przedobrzyłem. Obróciło mnie, po czym wjechało we mnie trzech innych zawodników

- relacjonuje 10-latek.

- Wróciłem na tor na pozycję 31. i pomimo tego, że jechałem na skrzywionym podwoziu, ze skrzywioną zwrotnicą, tylną osią i końcówką drążka i w dodatku z jednym kołem w powietrzu, to wyprzedziłem jeszcze trzech zawodników - dodaje Maks.

Dzięki ciężkiej pracy mechanika i producenta podwozia już na drugi dzień kart Maksa był naprawiony i gotowy do wyścigu. W niedzielę w przedfinale oborniczanin startował z 13. pozycji, która jak się później okazało wcale nie była pechowa.

- Głównym celem było odrobienie straty i wrócić do czołówki wyścigu

- mówi Maksymilian.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jakub Przybysz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.