Marzena Sutryk

O polityce i pieniądzach w Kołobrzegu

Stanisław Gawłowski mówił m.in. o braku pieniędzy na świadczenia w ramach programu "500+" Fot. archiwum Stanisław Gawłowski mówił m.in. o braku pieniędzy na świadczenia w ramach programu "500+"
Marzena Sutryk

Dzisiaj do Kołobrzegu zjeżdżają marszałkowie z całej Polski. Będzie m. in. o 500+.

O tym, że brakuje pieniędzy na wypłaty świadczeń w ramach rządowego programu „500 +”, mówili wczoraj w Koszalinie politycy PO - poseł Stanisław Gawłowski i senator Piotr Zientarski.

- Do końca roku brakuje w naszym województwie 10 milionów złotych - mówił Stanisław Gawłowski.

- Ponadto marszałek województwa dostał wiadomość, że na cztery ośrodki adopcyjne na przyszły rok dostanie zaledwie ponad 20 procent potrzebnych pieniędzy. Polityka prorodzinna PiS jest więc fikcją - podkreślali obaj.

O finansach na politykę prorodzinną będą dziś w Kołobrzegu dyskutować samorządowcy z całej Polski. Zaproszono też przedstawicieli rządu. Ale nie wiadomo, czy ktoś się pojawi.

- Bardzo się cieszę, że politycy opozycji wykazują taką ogromną troskę o realizację naszego programu - mówił godzinę później w Koszalinie poseł PiS Paweł Szefernaker.

- Zapewniam, że nie ma i nie będzie problemu z wypłatami pieniędzy z programu „500 +”. A finansowanie ośrodków adopcyjnych - zmienia się w pewnym stopniu system finansowania, ale te pieniądze na ośrodki na pewno będą przekazane w całości, spokojnie, nie ma żadnego ryzyka - uspokojał poseł.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.