Nowy Tomyśl: Nowe zabiegi w szpitalu. Skorzystają nie tylko mieszkańcy powiatu

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Jakub Czekała

Nowy Tomyśl: Nowe zabiegi w szpitalu. Skorzystają nie tylko mieszkańcy powiatu

Jakub Czekała

Nowość w nowotomyskim szpitalu, z której skorzystają pacjenci, nie tylko z powiatu nowotomyskiego, ale i ościennych.

Jak powiedział nam dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu Janusz Nowak, od 1 lipca kierowana przez niego placówka rozpocznie udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, w zakresie okulistyki na oddziale chirurgii jednego dnia. Tego typu oddziały są w naszym kraju coraz popularniejsze. W ich ramach można zrobić operację w ciągu jednego dnia dzięki chirurgii krótkoterminowej, nie spędzając w szpitalu więcej czasu niż to jest konieczne.

- Na oddziale chirurgii jednego dnia, który uruchamiamy, wykonywane będą okulistyczne, wysokowyspecjalizowane świadczenia zabiegowe, w szczególności operacje usunięcia zaćmy

- mówi nam Janusz Nowak. - Dodam, że wszyscy zainteresowanie sprawą pacjenci mogą kontaktować się z nami w tej sprawie codziennie w godzinach od 8 do 13 pod numerem telefonu 61 44 27 387 w celu uzyskania ogólnych informacji, a w szczególności dokonania rejestracji i zapisania się na listę oczekujących. W czasie rozmowy udzielimy także informacji dotyczących samej kwalifikacji do zabiegu - wyjaśnił.

Warto zaznaczyć, że w celu wykonania świadczeń okulistycznych i rejestracji wymagane jest skierowanie, które może wystawić lekarz okulista. Z kolei w szpitalu dokonywana jest ocena zaawansowania zaćmy i kwalifikacja do operacji. Lekarz okulista bada oko i wykonuje niezbędne pomiary pozwalające na obliczenie mocy potrzebnej do wszczepienia sztucznej soczewki. Po wykonaniu badania kwalifikacyjnego pacjent zostaje poinstruowany o dalszym postępowaniu, w tym także o samym zabiegu.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Czekała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.