Nowa wieża widokowa w Krotoszynie. Inwestycja nie wszystkim się podoba

Czytaj dalej
Fot. Marcin Szyndrowski
Marcin Szyndrowski

Nowa wieża widokowa w Krotoszynie. Inwestycja nie wszystkim się podoba

Marcin Szyndrowski

Nową wieżę widokową w Krotoszynie wybudowano niedawno. Jej oficjalne otwarcie zaplanowano na początek kwietnia. My już teraz ją odwiedziliśmy i sprawdziliśmy, jakie widoki będą mogli oglądać mieszkańcy Krotoszyna, powiatu i turyści.

Wieża widokowa w Krotoszynie znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Ceglarskiej, Bractwa Kurkowego i Świętokrzyskiej. Ma 15 metrów.

Wejście na sam szczyt zajmuje chwilę. Układ schodów jest bardzo przestrzenny, co nie powoduje zawrotów głowy. Wieża jest solidnie wykonana i zabezpieczona, także bez problemów będzie można wejść na nią z dziećmi. Osiem przęseł to kolejne widoki na panoramę miasta.

Wieża widokowa w Krotoszynie zostanie oficjalnie oddana do użytku w kwietniu.
Marcin Szyndrowski Koszt wieży widokowej w Krotoszynie to ponad 300 tysięcy złotych. Wielu mieszkańców mocno krytykuje tę inwestycję.

Dodatkowo na wieży zamontowana zostanie luneta, która pozwoli na obserwację przyrody, a przede wszystkim ptaków. Zagospodarowanie terenu obejmować ma m.in. montaż stolików edukacyjnych zadaszonych wiatą i innych elementów małej architektury, montaż oświetlenia typu parkowego, utwardzenie nawierzchni kostką betonową, wykonanie trawnika i nasadzeń.

Wieża widokowa kosztowała około 366,5 tys. zł, z czego 180 tys. zł stanowić ma dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Niektórym mieszkańcom Krotoszyna nie podoba się ta inwestycja.

- Za ponad 300 tysięcy złotych widok na schronisko, zniszczoną ulicę Ceglarską, wysypisko śmieci i pola. Czy ktoś w ogóle robił jakąś sondę odnośnie tej wieży? Wydaje mi się, że pomysł totalnie chybiony. Za te pieniądze można by było np. unowocześnić schronisko dla zwierząt albo zainwestować w jakieś bardziej potrzebne priorytety jak np. remont dróg - zaznacza niezadowolony mieszkaniec.

Nie brakuje również tonu wręcz prześmiewczego.

- Ja mam lepszy widok z dachu mojego domu nieopodal. A nie śmietnisko, schronisko. Może warto sprawdzić, kto tę wieżę budował? Jeżeli będą chcieli pobierać jakąś kwotę, by tam móc wejść, to zapraszam na mój dach. Lepsze widoki za darmo i bez odoru śmietniska i schroniska

- dodaje inny internauta w serwisie krotoszyn.naszemiasto.pl.

Marcin Szyndrowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.