Norbert Kowalski

Niesłuszne zatrzymanie zniszczyło życie małżeństwa? Sąd przyznał im rację

W tym domu doszło do zabójstwa Remigiusza H. Fot. Damian Cieślak W tym domu doszło do zabójstwa Remigiusza H.
Norbert Kowalski

55 tys. zł odszkodowania za „niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie” przez policję otrzymali Hanna i Jacek Gasik. W 2016 roku ich życie wywróciło się do góry nogami.

Ponad rok temu Jacek i Hanna Gasik zostali zatrzymani przez policję w sprawie zabójstwa ich sąsiada Remigiusza H. Spędzili dwie doby w policyjnym areszcie, które, jak mówią, były najgorszym okresem w ich życiu. Podczas przesłuchań mieli być zastraszani i wyzywani. Po wszystkim sami złożyli do sądu wniosek o odszkodowanie za bezzasadne zatrzymanie. A ten przyznał im rację i nakazał wypłatę 55 tys. zł odszkodowania za działalność policji.

- Nigdy nie sądziłam, że spotka mnie coś takiego. Po tym zdarzeniu bałam się każdego dźwięku samochodu, bo myślałam, że znowu po mnie przyjdzie policja

- nie ukrywa Hanna Gasik, której życie niespełna półtora roku temu wywróciło się do góry nogami po niesłusznym zatrzymaniu przez policję.

Brutalne zabójstwo

W nocy z 23 na 24 października 2016 r. doszło do brutalnego zabójstwa we wsi Wronów (powiat pleszewski) na południu Wielkopolski. Zamordowany został 57-letni Remigiusz H. Zbrodnia była o tyle brutalna, że mężczyźnie odcięto genitalia. Zwłoki mężczyzny 24 października odnalazł jego brat.

O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy zarówno przedstawicieli policji, jak i prokuratury, która była stroną w postępowaniu przed sądem. Co usłyszeliśmy?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Norbert Kowalski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Janusz Nath

Takich oprawców - milicjantów powinno się karnie wywalać ze służby...takie typy mogą jeszcze wiele złego zrobić innym ludziom

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.