Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Niejasne kulisy konkursu na prowadzenie porad prawnych w Poznaniu. Prezydent Jaśkowiak chce wyjaśnień od zastępcy

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Błażej Dąbkowski

Niejasne kulisy konkursu na prowadzenie porad prawnych w Poznaniu. Prezydent Jaśkowiak chce wyjaśnień od zastępcy

Błażej Dąbkowski

Politycy i samorządowcy chcą wyjaśnienia okoliczności, w jakich zlecono prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów. - Prezydent Jaśkowiak powinien dokładnie przeanalizować sprawę i wyciągnąć konsekwencje - uważa Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

W sobotnim "Głosie" pisaliśmy o otwartym konkursie na prowadzenie w 2019 r. w 11 punktach w Poznaniu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej. W przypadku dwóch punktów zlokalizowanych w budynku urzędu miasta przy ul. Matejki 50 pojawiły się wątpliwości dotyczące sposobu oceny, a także wyboru organizacji, która otrzymała dotację w wysokości 128 tys. zł.

Z materiałów, do których dotarliśmy wynika, że jeden z członków komisji (przedstawiciel wojewody) miał być przekonywany do zmiany punktacji przez jej przewodniczącego i zarazem dyrektora wydziału organizacyjnego urzędu miasta. Dotację ostatecznie przyznano Wielkopolskiemu Stowarzyszeniu Lokatorów, choć zdobyło ono mniejszą liczbę punktów niż rywalizująca z nim Fundacja Taurus. Ta druga, tego samego dnia, kiedy znane już były wyniki głosowania, nagle wycofała swoją ofertę z konkursu.

Czytaj więcej: Poznań: Bezprawne porady prawne w urzędzie miasta?

W tej chwili materiały związane z organizacją otwartego konkursu analizowane są przez poznańską prokuraturę oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

– Sytuacja, która wyłania się z artykułu, faktycznie wygląda niepokojąco, ale daleki od tego, aby na tym etapie formułować jakiekolwiek inne wnioski. Liczę, że prokuratura oraz CBA wnikliwie przyjrzą się sprawie

– komentuje Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

– To zadanie leży w kompetencjach decernatu podległemu mojemu zastępcy Jędrzejowi Solarskiemu. Poproszę o wyjaśnienia w tej sprawie – mówi z kolei Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jak całą sprawę komentują poznańscy radni? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Błażej Dąbkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.