Leszek Kalinowski

Nie udawaj Greka, daj się wkręcić muzeum

Sobotnia impreza - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się happeningiem przed Muzeum Ziemi Lubuskiej. I jak zawsze do wspólnej zabawy włączą Fot. Mariusz Kapała Sobotnia impreza - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się happeningiem przed Muzeum Ziemi Lubuskiej. I jak zawsze do wspólnej zabawy włączą się mieszkańcy miasta.
Leszek Kalinowski

Taniec Zorby, degustacja greckiej kuchni, fryzury w stylu starożytnym. W sobotę będą też spektakle, koncerty, wykłady.

Chcesz poznać albo przypomnieć sobie historię greckiej kultury? Przyjdź w sobotę do Muzeum Ziemi Lubuskiej! Dyrektor Leszek Kania zapewnia: - Już od 17.00 wiele się w nim będzie działo.

Rok temu poznaliśmy z różnej strony Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, w tym przeniesiemy się do Grecji. Pomogą nam w tym wystawy i...

- Rozpoczniemy - przed budynkiem muzeum - happeningiem „Nie udawaj Greka” w wykonaniu Teatru Terminus a Quo - zaprasza dr Anitta Maksymowicz. - Pół godziny później kolejny atrakcja pt. „Starożytni Grecy wspaniali swą historię na wazach pisali... a my napiszemy swoją”. Będą to warsztaty plastyczne pod kierunkiem Krystyny Betiuk.

O tej samej godzinie rozpocznie się recital piosenki greckiej w wykonaniu Yannisa Bourasa ph. „Hellada w rytmie Zorby”. Będzie też okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie „Grexit”, który poprowadzi Aleksander Czerniewicz (18.00), posłuchamy też wykładu prof. Iliasa Wrazasa - Dyskomfort (nowo)Greków (18.00). Dzięki pokazowi tańców Greków pontyjskich przeniesiemy się do krainy słońca (18.30). Uzupełnieniem zabawy będzie pokaz fryzur starożytnych, który przygotują uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego (19.00). O znanych Grekach opowie dr Sylwester Woźniak (19.00), a o Grekach na Ziemi Lubuskiej - dr Mieczysław Wojecki (19.30). Natomiast Jarosław Wnorowski zaprezentuje pokaz slajdów podróżniczych z Krety (20.00). Grecję od kuchni - zaprezentują: dr Arkadiusz Cincio, Tomasz Kowalski i Artur Szcześniak. Na zakończenie o 22.30 - koncert zespołu Kolos - Jorgos i Antonis Skolias.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.