Nie było ofert na dzierżawę upadłej mleczarni ROTR w Rypinie. Poprowadzi ją syndyk

Czytaj dalej
Fot. KR
Karolina Rokitnicka

Nie było ofert na dzierżawę upadłej mleczarni ROTR w Rypinie. Poprowadzi ją syndyk

Karolina Rokitnicka

Nie wpłynęła żadna oferta na dzierżawę mleczarni ROTR. Zakład ma jednak funkcjonować i być prowadzony przez syndyka. Wnioski o zapłatę złożyło ponad 1500 osób, wobec których ROTR ma długi.

Po ogłoszeniu upadłości ROTR-u, syndykiem został Sylwester Zięciak, dotychczasowy nadzorca sądowy. Podjął on działania, by spółdzielnia szybko zaczęła działać i utrzymać miejsca pracy, a także zaspokoić roszczenia wierzycieli.

Sprzedaż, dzierżawa

Syndyk zakład chciał oddać w dzierżawę. W październiku ukazało się zaproszenie do negocjacji. Zgłosiło się kilka poważnych firm z rynku mleczarskiego. Ogłoszony został więc konkurs ofert na dzierżawę. Można je było składać do 23 listopada. Rozstrzygnięcie miało nastąpić do 26 listopada.

Nie wpłynęły żadne oferty na dzierżawę. W tej sytuacji chcę uruchomić i prowadzić zakład, by świadczył usługi dla innych firm, by utrzymać miejsca pracy i żeby mleczarnia była atrakcyjna, ponieważ zależy nam na jej sprzedaży – wyjaśnia Sylwester Zięciak.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.