Nawałka zostaje z kadrą przynajmniej na dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta / Polska Press
AIP

Nawałka zostaje z kadrą przynajmniej na dwa lata

AIP

Adam Nawałka, ojciec sukcesu Polaków na Euro 2016, podpisał nowy kontrakt z PZPN i poprowadzi biało-czerwonych w eliminacjach do mundialu w Rosji.

- Myślę, że znając Adama i mnie, możecie spać spokojnie. Postaramy się szybko rozwiązać sprawę - tak mówił Zbigniew Boniek w środę rano na konferencji prasowej. Prezes jak obiecał, tak zrobił i kilka godzin po spotkaniu z dziennikarzami Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Nawałka zostanie na swoim stanowisku. Nowy kontrakt będzie obowiązywał selekcjonera do zakończenia eliminacji do mistrzostw świata w 2018 r.

Jeśli Orły awansują do turnieju rozgrywanego w Rosji, wówczas umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas trwania mundialu. - Dziękuję bardzo za zaufanie. Wierzymy w to, że następna batalia, która jest przed nami, czyli eliminacje do MŚ 2018, zostanie zakończona sukcesem. Wierzę w drużynę i w sztab szkoleniowy - ocenił szczęśliwy Nawałka.

Podobnych uczuć nie ukrywał też jego przełożony - Zbigniew Boniek: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to dobra wiadomość dla wszystkich polskich kibiców. Cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy i chcemy więcej. Nawałka prowadził dotychczas reprezentację Polski w 30 meczach. Odniósł 15 zwycięstw, 11 razy zremisowali i ponieśli cztery porażki. Za pracę z kadrą były trener Górnika Zabrze rocznie inkasował dotąd około 200 tys. euro, ale nowy kontrakt zagwarantuje mu podwyżkę. Nieoficjalnie mówi się o 120 tys. zł miesięcznie, czyli ok. 1,5 mln zł rocznie.

AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.