Łukasz Koleśnik

Nasi zawodnicy przywieźli puchary z mistrzostw Polski w Legnicy

Zawodnicy z Gubińskiej Ligi Soft Darta cieszą się ze swoich zdobyczy. Fot. Gubińska Liga Soft Darta Zawodnicy z Gubińskiej Ligi Soft Darta cieszą się ze swoich zdobyczy.
Łukasz Koleśnik

Miłośnicy soft darta z miasta przygranicznego już zaczęli się pokazywać na arenie krajowej, a także międzynarodowej.

Zaraz. Jak to? Przecież zawodnicy Gubińskiej Ligi Soft Darta pojechali na mistrzostwa Polski do Legnicy. Skąd więc informacja, że pokazali się na arenie międzynarodowej? Ponieważ nie były to zwykłe mistrzostwa Polski, tylko międzynarodowe.

Zawody były rozgrywane na 36 maszynach. Oprócz zawodników z Polski było też kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Czech i Niemiec.

- Poziom był naprawdę wysoki. Można powiedzieć, że mistrzowski - przyznaje gracz i założyciel ligi soft darta w Gubinie, Paweł Tomczyk.

Na zawodach w Legnicy Gubin, a także województwo lubuskie reprezentowali: Gosia Żurko, Dorota Kuks, Katarzyna Majchrzak, Monika Świerczyńska, Marta Dąbrowska, Darka Światłowska, Rafał Żurko, Daniel Dąbrowski, Kuba Klucznik, Jarosław Kajda oraz Sławek Olszewski.

Ten ostatni jest naprawdę w wysokiej formie. Z Legnicy przywiózł aż cztery puchary. Trzy razy zajął trzecie miejsce, raz drugie. Po jednym pucharze dorzucili się także Rafał Żurko i Daniel Dąbrowski - obaj za trzecie miejsce.

Trzeba również pamiętać, że część zawodników z Gubina walczy o udział w mistrzostwach świata w soft darta, które odbędą się we włoskiej miejscowości Caorle, znajdującej się niedaleko Wenecji, w czerwcu.

Paweł Tomczyk nie ukrywa również, że popularność soft darta w rejonie powiększa się coraz bardziej.

- Pojawiamy się w nowych miejscach i zarażamy swoją pasją. W najbliższą niedzielę, 19 lutego przyjeżdżamy do Wężysk w gminie Krosno Odrzańskie. O godz.15.00 w Barze „Kasztanek” odbędzie się inauguracyjny turniej w Darta w ramach zawodów Polskiej Unii Darta - zapowiada P. Tomczyk.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.