Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Teresa Semik

Narciarz nie jest bezkarny. Sprawca wypadku na stoku w Szczyrku stanął przed sądem

Narciarz nie jest bezkarny. Sprawca wypadku na stoku w Szczyrku stanął przed sądem
Teresa Semik

Wyrok, który zapadł właśnie przed Sądem Rejonowym w Bielsku-Białej, jest pouczający. Narciarz, który na stoku w Szczyrku z impetem najechał na drugiego narciarza, został uznany winnym tego wypadku. Ofiara miała złamane udo, rozległe stłuczenia i mimo wielomiesięcznej rehabilitacji nie wróciła do pełni sił.

Wyrok, który zapadł właśnie przed Sądem Rejonowym w Bielsku-Białej, jest pouczający. Narciarz, który na stoku w Szczyrku z impetem najechał na drugiego narciarza, został uznany winnym tego wypadku. Ofiara miała złamane udo, rozległe stłuczenia i mimo wielomiesięcznej rehabilitacji nie wróciła do pełni sił.

Sprawca musi zapłacić ofierze nawiązkę w wysokości 10 tys. zł. Jednak sąd, uznając winę oskarżonego narciarza, bo nie zachował ostrożności, warunkowo umorzył postępowanie karne. I ta łaskawość sądu zachwiała poczucie sprawiedliwości. Wyrok nie jest prawomocny.

Obrońca poszkodowanego narciarza Jacek Węgrzynowski zapowiada apelację. - Wprawdzie sąd jednoznacznie stwierdził winę oskarżonego, jego odpowiedzialność za ten wypadek, ale kara jest zbyt niska w stosunku do stopnia winy oskarżonego. Nie można się zgodzić z takim rozstrzygnięciem - mówi adwokat.

Ofiarą wypadku jest 82-letni emerytowany lekarz kardiolog ze Śląska. - Przeszedłem skomplikowaną operację w klinice ortopedycznej w Katowicach Ochojcu i do dziś poruszam się z wielkim trudem, choć od wypadku minęło 11 miesięcy - mówi z żalem. - Sąd wydając wyrok nie uwzględnił faktu, że sprawca po tym, jak mnie staranował, zbiegł z miejsca zdarzenia. Również upadł, ale szybko się podniósł i dalej jeździł na nartach, jak gdyby nigdy nic. Ja czekałem na śniegu na pomoc kilkanaście minut, aż ktoś się zatrzymał - dodaje.

Sprawcą wypadku jest M.R., 52-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Ponad trzy miesiące zajęło policji ustalenie jego danych osobowych. Na szczęście policji determinacji w tej sprawie nie zabrakło. Pomocny okazał się przede wszystkim monitoring na stacji gondolowej w Szczyrku, identyfikacja elektronicznego karnetu na wyciąg narciarski. Na stoku, wbrew pozorom, nie jesteśmy anonimowi.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Teresa Semik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.