Monika Krężel

Naprawdę warto postawić na elektromobilność! Robią to Katowice

Tak prezentują się autobusy elektryczne w PKM Katowice Fot. mat. prasowe UM Katowice Tak prezentują się autobusy elektryczne w PKM Katowice
Monika Krężel

Katowice zajęły drugie miejsce w „Rankingu Elektromobilnych Miast”, przygotowanym przez Politykę Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych. Katowice zostały docenione także za transport zbiorowy oraz czyste powietrze.

W „Rankingu Elektromobilnych Miast” Katowice uzyskały 71 punktów na 100 możliwych. To wynik o zaledwie dwa punkty niższy od zwycięskiej Warszawy. Trzecie miejsce ex aequo w rankingu zajęły Łódź oraz Rzeszów - 55 punkty. W rankingu znalazła się też kategoria „Transport zbiorowy”, w której Katowice zajęły 4 miejsce ex aequo z Bydgoszczą - 56 punktów.

Katowice po raz kolejny doceniane są za działania na rzecz jakości powietrza. W „Rankingu Elektromobilnych Miast” stolica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zajęła 5 miejsce. W tej kategorii zwyciężył Wrocław. W ubiegłym roku w Katowicach dofinansowano ze środków miasta wymianę 1120 „kopciuchów”, a dodatkowo 134 z programu „Czyste Powietrze”. Katowice nie mają limitów na dotacje do wymiany kotłów węglowych.

Monika Krężel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.